امروز ۲۰ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » سیاسی » به مخالفان خود احترام می‌گذارم/ امیدوارم وکیل خوبی برای مطالبات مردم باشم
کد خبر : 31279
تاریخ انتشار : ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶در ۷:۴۴ ب.ظ

به مخالفان خود احترام می‌گذارم/ امیدوارم وکیل خوبی برای مطالبات مردم باشم

رئیس جمهور منتخب کشورمان گفت: براساس قاعده مردم‌سالاری و به حکم قانون به مخالفان خود احترام می‌گذارم و حق آنها برای انتقاد از دولت را پاس می‌دارم.

حسن روحانی بعدازظهر امروز در نخستین نطق تلویزیونی خود پس از انتخاب مجدد به سمت ریاست جمهوری، اظهار داشت: بیش از ۴۱ میلیون رأی تاریخ کشور را از توقف و تردید به درآورد و ایران را در مسیر توسعه و ترقی قرار داد.

 

وی خطاب به مردم گفت: مشارکت تاریخی شما در پای صندوق‌های رأی فارغ از اینکه به چه کسی رأی داده‌اید، شگفتی‌ساز شد.

 

رئیس‌جمهور ادامه داد: اعتماد دوباره شما به من سبب شد که بار سنگینی بر دوش خود احساس کنم و امیدوارم وکیل شایسته‌ای برای مطالبات شما مردم باشم.

 

روحانی با بیان اینکه هیچ‌کس نمی‌تواند شما را به ورطه نزاع‌های بیهوده قومی و قبیله‌ای و روستایی و شهری بکشاند، تصریح کرد: رأی منسجم شما در همه مناطق نشان داد که یک ملت هستید و یک رئیس‌جمهور می‌خواهید که خادم همه ملت باشد.

 

وی گفت: سلام و درود من به رهبری فرهیخته انقلاب که حکیمانه و مشفقانه امواج پرتلاطم انقلاب را آنچنان به ساحل آرامش هدایت کردند که شور و هیجان رقابت‌های انتخاباتی به صندوق عزت، استقلال و اقتدار ملت هدایت شد.

 

رئیس‌جمهور با بیان اینکه پیروز انتخابات، ملت بزرگ ایران هستند، اظهار داشت: این پیروزیِ استقلال، آزادی و حاکمیت ملی و پیروزیِ صلح و آشتی بر تنش و خشونت و وحدت بر انشقاق و چنددستگی بود.

 

روحانی با گرامیداشت یاد آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، ادامه داد: از همه فعالان سیاسی، نمایندگان مجلس به ویژه رئیس محترم مجلس، برادرم اسحاق جهانگیری و خانواده‌های شهدا و فعالان فضای مجازی تشکر می‌کنم که این عظمت حضور را آفریدند؛ از خداوند بزرگ می‌خواهم که به این کمترین، شایستگی دهد که با خدمات خود حتی اعتماد آنان را که به من رأی نداده‌اند، کسب کنم و پاسدار عزت و حقوق همه ملت ایران باشم.

 

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب