امروز ۱۹ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام » 9 سال گذشت؛ افتتاح ورزشگاه تربت جام، شاید وقتی دیگر
کد خبر : 13894
تاریخ انتشار : ۱۹ خرداد ۱۳۹۴در ۱۲:۱۸ ق.ظ

9 سال گذشت؛ افتتاح ورزشگاه تربت جام، شاید وقتی دیگر

حتماً شنیده اید که «می گویند از حرف تا عمل فاصله است»! ...

پایگاه خبری تحلیلی جام روز؛

این جمله مصداق موضوع گزارش ماست. هشت سال از کلنگ زنی احداث ورزشگاه 15 هزار نفری تربت‌جام که از مصوبات دور دوم سفر ریاست جمهوری به خراسان رضوی بود، می‌گذرد.

هرچند این مصوبه در سال 87 مورد تصویب هیأت دولت قرار گرفت، سبب خوشحالی ورزشکاران این منطقه محروم و مرزی شد تاکنون متأسفانه هیچ‌گونه کاری فیزیکی برای این  مصوبه انجام نشده است و همچنان در بلاتکلیفی به سر می‌برد. این سهل انگاری جامعه ورزشی تربت‌جام را نگران کرده و این پروژه در حد همان کلنگ زنی باقی مانده است.

به یاد روزهای اوج ورزش تربت‌جام در مسابقات ورزشی می‌افتیم که توانستند علاقه‌مندان بی‌شمار در منطقه، استان و حتی تورنمنتهای بین‌المللی مقام شایسته کسب کنند و ساخت این پروژه مهم ورزشی در تربت‌جام از خواسته های بحق آنان است.

به هر حال ساخت این پروژه ورزشی چشم انتظار مسؤولان استانی و کشوری است تا نیم نگاهی هم به آن بیندازند و امروز به جایی رسیدیم که هر از چند گاهی به شنیدن اجرای این پروژه دلخوش باشیم!

در سال 86 با توجه به کمبود فضای ورزشی در شهرستان تربت‌جام مسؤولان کلنگ پروژه ورزشی تربت‌جام را به زمین زدند و از همان سال عملیات اجرای این پروژه آغاز شد، با اجرای ساخت این ورزشگاه بسیاری از جوانان با توجه به اینکه با افتتاح این پروژه بخشی از نیازهایشان برطرف می‌شود خوشحال شدند، اما پیشرفت لاک پشت گونه ساخت این پروژه ورزشی بسیاری از آرزوهایشان را  به دست فراموشی سپردند و گذر سالها دوران جوانی بسیاری از آنان را به میانسالی رساند.

* قدم به قدم تا ورزشگاه

مجموعه ورزشی تربت‌جام در حال حاضر در حد همان نقشه مانده است، به گونه ای که با یک نیم نگاه و بازدید کوچک متوجه کندی روند ساخت این پروژه می‌شویم. این درحالی است که تربت‌جام از فقر امکانات ورزشی رنج می‌برد.

طبق گفته مسؤولان حدود 60 درصد جمعیت تربت‌جام را قشر جوان تشکیل می‌دهد، اما به دلیل کمبود امکانات ورزشی استعدادها از بین می‌روند که این مسأله سبب شده به سراغ کارهای دیگر بروند و یا ورزششان را در استان های دیگر ادامه دهند.

* 5 میلیارد تومان اعتبار برای شروع ورزشگاه تربت‌جام 

نماینده تربت‌جام در مجلس شورای اسلامی در این خصوص به خبرنگار ما گفت: کلنگ پروژه ورزشگاه ورزشی 15 هزار نفره تربت‌جام در سال 1386 به زمین زده شد،اما به علت اینکه در همان ابتدا مشکلات نقشه ای داشت، عملیات اجرای ساخت آن دیر شروع شد و پس از مدتی به علت کمبود اعتبارات متوقف شد و اخیراً با توجه به پیگیری های متعدد یک جلسه با وزیر ورزش در همین راستا برگزار شد و خوشبختانه به یک زمان‌بندی خوبی رسیدیم.دکتر غلامرضا اسدالهی در ادامه افزود: با توجه به توافقهای به عمل آمده مقرر شد در مهرماه سال جاری چمن ورزشگاه پهن و دور آن فنس‌کشی شود و همچنین سرویسهای بهداشتی و رختکنهای آن هم در همین مدت احداث شود که علاقه‌مندان به ورزش بتوانند از آن استفاده کنند.

وی درخصوص تجهیز سکوی تماشاگران این ورزشگاه اظهار داشت: سکوهای تماشاگران این پروژه با توجه به بازدید به عمل آمده توسط شرکت توسعه ساخت اماکن ورزشی وزارت ورزش از محل اعتبارات ماده 180 قسمتی از سکوهای ورزشگاه تا مهرماه سال جاری احداث می‌شود.

هرچند لازم است در ساخت چنین ورزشگاهی در شهرستانهایی همچون تربت‌جام که با مرزهای کشورهای افغانستان و ترکمنستان همجوار است تسریع شود.

دکتر اسدالهی در ادامه اعلام کرد: مبلغ پنج میلیارد تومان اعتبار برای شروع عملیات ساخت این پروژه در نظر گرفته شده است .

* فقر در ورزش

این حقیقتی تلخ است که شهرستان تربت‌جام در کنار فقر اقتصادی بشدت از کمبود امکانات ورزشی رنج می‌برد، تیمهای ورزشی تربت‌جام هیچ  جایگاهی در لیگ برتر استان ندارند، متأسفانه در تربت‌جام توسعه امکانات ورزشی برعکس دیگر شهرستانهای استان از اهمیت و جایگاه اصلی‌اش برخوردار نیست، به طوری که هم‌اکنون معطلی چنین پروژه ای به مدت 9 سال به طور نیمه کاره باقی مانده است و بعضاً شروع پروژه به دلیل نواقص فنی به تعویق افتاده که این روند به هیچ عنوان برازنده شهرستانی مرزی و پراستعداد مثل تربت‌جام نیست.

شاید مسؤولان فراموش کرده‌اند که مردم آرام و متین تربت‌جام هم به امکانات احتیاج دارند و شاید در تقسیم بودجه چیزی به آخری‌ها نمی‌رسد!

انتهای پیام/

علی نوروزی

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب