امروز ۲۲ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام » 65 کاروان پیاده روی عازم مشهد/مشهد الرضا میزبان 10هزار زائر پیاده شیعه و اهل سنت تربت جام
کد خبر : 28639
تاریخ انتشار : ۴ آذر ۱۳۹۵در ۳:۱۵ ب.ظ

65 کاروان پیاده روی عازم مشهد/مشهد الرضا میزبان 10هزار زائر پیاده شیعه و اهل سنت تربت جام

10هزار زائر پیاده شیعه و اهل سنت تربت جام پای پیاده عازم مشهد برای زیارت مرقد امام هشتم علیه اسلام شدند.

به گزارش جام روز، امروز 4 آذر در آستانه فرا رسیدن ایام شهادت حضرت رضا (ع)، رحلت جانسوز نبی مکرم اسلام و شهادت امام حسن علیه السلام جلسه هماهنگی اعزام کاروان های پیاده با حضور امام جمعه و مسئولان اجرایی در محل فرمانداری تربت جام تشکیل شد.

احمد شافعی معاون فرماندار تربت جام تاکید کرد: مسئولان اجرایی و متولیان کاروان های پیاده برای خدمات رسانی به صورت جدی ورود پیدا کنند تا مشکلی برای زائران ایجاد نشود.

وی افزود: مدارس و مساجد سطح شهرستان آماده پذیرایی از کاروان های پیاده امام رضا (ع) هستند و برای مسائل درمانی زائرین به میزان 25 میلیون ريال دارو مورد نیاز کاروان ها با همکاری هلال احمر، شهرداری ها و آموزش پرورش تامین گردیده است و پنج اکیپ پزشکی هلال احمر مسائل درمانی زائران را برعهده دارند.

بهرامی نیا کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی تربت جام گفت: حضور زائران پیاده شیعه و اهل سنت در کاروان ها نسبت به سال گذشته رشد قابل توجهی دارد، امسال 10 هزار زائر در قالب 65 کاروان به قصد تشرف به حرم امام رضا علیه السلام پای پیاده مسیر 174 کیلومتری تربت جام به مشهد را سپری می کند.

وی افزود: برای هر کاروان روحانی، مداح و رابط فرهنگی در نظر گرفته شده است که مسائل فرهنگی و شرعی زائرین را بر عهده دارند و بیش از سه هزار بسته فرهنگی توسط اداره اوقاف و امور خیریه این شهرستان به زائرین تقدیم می گردد.

بهرامی نیا ادامه داد: تنها مشکل اساسی زائرین افزایش کرایه اتوبوس ها برای برگشت از مشهد به شهرستان است.

انتهای پیام/

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب