معاون فرماندار تربت جام: مشکلات مالی کارخانه قند تربت جام به زودی حل می شود.

به گزارش جام روز؛ معاون فرمانداری تربت جام گفت: بدهی های مالی کارخانه قند تربت جام‌ باعث شده است که حقوق کارگران و کشاورزان بیش از ۵ ماه پرداخت نشود که با پیگیری‌ های انجام شده این مشکلات با بانک‌های عامل در حال برطرف شدن است.

حسن کاظمی افزود: کارخانه قند تربت جام بیش از ۳ میلیارد تومان‌ به بانک عامل بدهکار است که مقرر شد با پرداخت فقط ۱۰ درصد از معوقات خود به بانک عامل، الباقی بدهی تمدید شود.
وی ادامه داد: حل مشکلات واحدهای تولیدی شهرستان تربت جام از اولویت های فرمانداری است و نباید بانک های عامل به واحدهای تولیدی صرفا نگاه اقتصادی داشته باشند.
کاظمی بیان کرد: کارخانه قند تربت جام موظف به پرداخت مطالبات خرده مالکان است و در همین خصوص بانک صادرات در صورت تامین وثیقه بانکی از سوی کارخانه قند مبلغ ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان وام پرداخت خواهد کرد تا معوقات و بدهی های کشاورزان پرداخت شود.
معاون فرماندار خاطرنشان کرد: مطالبات کارخانه قند حدود ۷ میلیارد تومان است که با معاونت ریاست‌ جمهوری مکاتبه شده و از طریق استانداری و نماینده مجلس شورای اسلامی نیز در حال پیگیری است.
کاظمی با بیان اینکه حقوق ۱۰۰ کارگر که معوقات حقوقی دارند باید پرداخت شود افزود: امید است با طرح فروش سهام کارخانه در بورس و تسریع در آن بتوانیم با فروش سهام عمده مشکلات مالی این کارخانه را حل کنیم.
انتهای پیام/