فرمانده انتظامی تربت جام گفت: پلیس تلاش می کند تا مردم احساس امنیت داشته باشند و بر هم زندگان آرامش جامعه بدانند خط قرمز پلیس هنجار شکنی است.

هوشنگ کیانی فرمانده انتظامی تربت جام در گفتگو با خبرنگار جام روز با تشریح مجموعه فعالیت های پلیس در سال جاری گفت: پلیس تمام تلاش خود را می کند تا مردم احساس امنیت داشته باشند و این یک خواسته عمومی بوده و همه دستگاه ها و افراد باید پای کار بیایند و بر هم زندگان آرامش جامعه بدانند خط قرمز پلیس هنجار شکنی است.

کیانی افزود: مقوله امنیت بدون حضور جدی مردم به صورت صد در صدی قابل اجرا نیست و آنان قاضی های خوبی درحوزه امنیت هستند و در ایجاد امنیت و فرهنگ سازی همراه پلیس هستند.

وی با اشاره به حق و حقوق مردم تصریح کرد: پلیس در برنامه های اجتماعی در کنار مردم است و به حقوق شهروندی آنان احترام می گذارد؛ اما هر کجا هنجار شکنی باشد برخورد قانونی انجام می شود.

فرمانده انتظامی تربت جام با اشاره به دستگیری مزاحم ها خاطرنشان کرد: در سال جاری ۱۳۹ نفر از افرادی که برای شهروندان ایجاد مزاحمت داشتند به نیروی انتظامی هدایت و پس از ارشادات لازم و اخذ تعهدنامه آزاد شدند که این عمل تاثیر زیادی در تغییر رفتار مزاحمین داشته است.

کیانی با اشاره به نظارت نیروی انتظامی از صنوف و ورودی های کالا به شهرستان ابراز داشت: در بازدیهای میدانی از اصناف و کنترل ورودی های شهرستان بیش از ۱۰۰میلیون ریال کالای قاچاق کشف ۷۸ صنف متخلف پلمپ و ۱۳۰مورد با دریافت تعهد نامه به فعالیت خود ادامه دادند.

وی با اشاره به همکاری نیروی انتظامی با مردم عنوان کرد: یرای ایجاد کسب و کار در سال جاری بیش از ۹۰۰ مجوز پروانه کسب و کار صادر و در  خصوص مجوز رانندگی هزار و ۵۳۷ گواهینامه صادر و تعداد هفت هزار و ۷۵۰  تعویض شده است.

فرمانده انتظامی تربت جام با اشاره به فرارسیدن تعطیلات نوروزی گفت:شهروندان برای ایام تعطیلات نوروز توصیه های پلیس را جدی بگیرند تا دچار مشکلی نشوند و برای آنکه منازلشان مورد سرقت واقع نشود ابراز حفاظتی را چک و به صورت نوبتی از منازل خارج و یا به همسایه و اقوام بسپارند.

کیانی با اشاره به نظارت و حضور نیروهای کلانتری در ایام نوروز ابراز داشت: جابجایی اثاث منزل در تعطیلات نوروز ممنوع است و در صورت اجبار با هماهنگی مامورین انجام می شود.

وی با اشاره به اعتراض مردم در ایجاد سرعت گیر و غیر استاندارد بودن آنها بیان داشت: نیروی انتطامی تنها مقام تصمیم گیرنده سرعت گیرها نیست و این تصمیم ها در شورای ترافیک مطرح می شود و اگر احساس شود در جایی به ضرر مردم است جمع آوری خواهد شد، اما متاسفانه فرهنگ رانندگی در تربت جام پایین است و باید متولیان فرهنگی پای کار باشند.

انتهای پیام/