روستای ملو علیا در ۵۰ کیلومتری تربت جام و ۱۰ کیلومتری مرز با کشور افغانستان از داشتن شبکه تلفن همراه محروم است.

به گزارش جام روز، محمدجواد آذری جهرمی صبح دوشنبه ۱۶ بهمن در مراسم افتتاح ۷۲۷ پروژه در خراسان رضوی حضور یافت و در جمع خبرنگاران گفت:  به فضل الهی پوشش نسل سوم و چهارم شبکه های تلفن همراه در کشور سراسری شد و شهروندان می توانند از پوشش نسل سوم و چهار تلفن همراه بهرمند شوند.

جناب وزیر؛ توسعه زیر ساخت های مخابراتی باید انجام‌ شود تا کیفیت ارتباطات به لحاظ بهینه سازی، توسعه پیدا کند.

ارتباطات، زیر ساخت توسعه های دیگر است و در این حوزه  می شود سرمایه گذاری بزرگتری انجام داد تا به واسطه توسعه زیر ساخت ها، توسعه خدمات افزایش پیدا کند و موجب بزرگ شدن اقتصاد کشور شد.

اما شهرستان تربت جام در ۱۶۰کیلومتری مشهد نقاط بسیاری دارد که از آنتن دهی و پوشش نسل یک و دو بی بهره هستند اما وقتی صحبت های شما را می شنوند حس می کنند که روستا در دیده نگاه مدیران نیستند و فقط منظورشان شهرهای استان خراسان رضوی بوده است.

این در حالی است که روستاها اصلی ترین بخش تولید و تامین نیاز کشور را بر عهده دارند و کمبود امکانات این بخش اساسی می تواند باعث مهاجرت و خالی شدن آن شود.

عدم آنتن دهی اپراتورهای تلفن همراه مشکل روستاییان است

روستای ۹۰خانواری ملو علیا تربت جام با جمعیت ۴۰۰ نفری در فاصله ۵۰ کیلومتری از این شهر و ۱۰ کیلومتری مرز با کشور افغانستان از داشتن شبکه تلفن همراه محروم است.

این روستا کم برخوردار در مسیر دو رودخانه فصلی می باشد که امکان سیلاب های فصلی در آن بسیار است و به دلیل این که جاده روستا از درون این رودخانه ها عبور می کند ارتباط آنها به مرکز بخش و شهرستان قطع می شود و نبود شبکه تلفن همراه در صورت بروز حادثه امکان اطلاع رسانی به ستاد بحران نمی باشد.

براساس قانون مدیریت بحران باید زیر ساخت های ارتباطی به گونه باشد که پوشش صد در صدی همه مناطق را شامل شود و کمبود شبکه تلفن همراه و عدم دسترسی به اینترنت خواسته این روستای مرزی تربت جام است.

روستای ملو پایین جام به غیر از عدم آنتن دهی تلفن همراه از کمبودهای دیگری همچون عدم گاز رسانی، آب آشامیدنی، بیکاری، مهاجرت، خشکسالی، کمبود فضای آموزشی و راه صعب العبور از جمله مشکلات مردم سخت کوش این روستای مرزی تربت جام که به شغل کشاورزی و دامپروری مشغولند می باشد.

در همین خصوص وحید مینویی رئیس اداره مخابرات تربت جام در گفتگو با خبرنگار جام روز گفت:  روستای ملو تربت جام از تلفن ثابت و اینترنت برخوردار هستند و تا کنون هیچ اپراتوری در خواست ایجاد دکل نکرده است.

مینویی افزود: ایجاد شبکه های همراه در حوزه اختیارات این اداره نیست و برای اینگونه موارد تصمیم گیرنده وزراتخانه می باشد و تا کنون به این اداره دستورالعملی صادر نشده است.

وی تصریح کرد: ارتباط تلفن ثابت این روستا از طریق دکل های رادیویی برقرار و هرگونه خدماتی که لازم باشد از طریق این خطوط امکان پذیر است.

برای پیگیری این موضوع از رئیس ستاد بحران و فرماندار تربت جام با دفتر ایشان در چند مرحله تماس تلفنی گرفته شد و موفق به دریافت وقت نشدیم و این گزارش بدون نظر و دیدگاه این مسئول ارائه می شود.

امیدواریم مسئولین تعاملی بیشتری با خبرنگاران داشته باشند تا بتوانیم جامعیت مطالب را بالاتر برده و مخاطبان که ولی نعمتان مسئولین هستند در جریان فعالیت های صورت گرفته قرار بگیرند.

انتهای پیام/