مدیر کل روابط عمومی آبفای کشور گفت: ترویج و استفاده از تجهیزات کاهنده می توان 60 تا 70 درصد در محقق شدن مصرف بهینه تاثیر دارد.

به گزارش جام روز، نهمین جشنواره فراگیری نخستین واژه آب امروز به همت امور آب و فاضلاب شهری و آموزش و پرورش تربت جام با شرکت مسئولین کشوری، استانی، محلی و دانش آموزان در سالن تربیت این شهرستان برگزار شد.

محمد خلیلی پیر مدیر کل روابط عمومی آبفای کشور گفت: در آینده نزدیک کشور با چالش بسیاری در خصوص آب مواجه می شود و بر اساس پیش بینی و بر آورد انجام شده در ۵۰ سال آینده دمای میانگین کشور یک دردرجه افزایش می یابد.

خلیلی پیر با اشاره به میزان نزولات آسمانی افزود: سهم نزولات آسمانی کاهش یافته و کشور با خطر تخلیه شهرهای بزرگ در بلاد مرکزی رو به رو می شود و برای مقابله با این وضعیت باید مردم مشارکت جدی در مصرف آب داشته باشند تا مصرف سرانه هر فرد کاهش پیدا کند.

وی با اشاره میزان مصرف روزانه کشور ادامه داد: مصرف سرانه هر فرد در روز به صورت میانگین ۲۲۰ لیتر در حال حاضر است که اگر بتوانیم این مقدار را به ۱۲۰ لیتر کاهش دهیم گامی موثر در حفظ وضع موجود داشته ایم.

مدیر کل روابط عمومی آبفای کشور بیان داشت: باید همراه با سایر سیاست ها در بخش تامین آب با استفاد از تجهیزات کاهنده با بومی کردن صنایع و مشارکت های مردم مصرف بهینه آب را در دسنور کار قرار دهیم.

خلیلی پیر ادامه داد: ترویج و استفاده از تجهیزات کاهنده می توان ۶۰ تا ۷۰ درصد در محقق شدن مصرف بهینه تاثیر دارد و برای فرهنگ سازی در این حوزه باید به مدارس ورود و از دانش آموزان بهره بگیریم.

وی خاطر نشان کرد: بدون اینکه به کیفیت زندگی لطمه بزنیم می توانیم کشور را هر آسیبی مدیریت کنیم و برای الگو اصلاح مصرف و فرهنگ استفاده درست نهادینه شود.

مدیر کل روابط عمومی آبفای کشور یاد آور شد: جان آب در خطر است و باید با کارهای تحقیقی و پژوهشی فرهنگ درست آب را در جامعه نهادینه کنیم.

انتهای پیام/