راوی دفاع مقدس گفت: نا امنی تمام کشورهای منظقه را گرفته و هیچ کدام از کشور به اندازه ایران امنیت ندارد و دلیل این آرامش شهادت فرزندان کشور است.

به گزارش جام روز، نخستین یادواره ۱۱۰ شهید اهل سنت شهرستان تربت جام با حضور نماینده مجلس خبرگان رهبری، مدیران اجرایی، کشوری و لشکری، استانی و محلی، ائمه جمعه و جماعات شیعه و اهل سنت، حوزه های علیمه، خانواده شهدا و ایثارگران در مزار شیخ احمد جامی برگزار و فضای عمومی و وحدت آفرین آسمان شهرستان با عطر شهدا معطر شد.

حسن باخرد راوی و رزمنده دفاع مقدس با ذکر خاطراتی از شهدای اهل سنت گفت: شهدا پنج ویژگی دارند که دیگران از آن بی بهره هستند؛ آنان را خداوند قبض روح می کند و از لحظه ای که خونشان ریخته می شود حق شفاعت دارند و بدون غسل و کفن پاک و زنده هستند.

حسن باخرد با بیان دیدگاه شهدا نسبت به تبعیت از مقام ولایت افزود:  شهیدان در وصیتنامه هایشان تاکید بر تبعیت از ولایت فقیه دارند و برای آنکه حرف امام زمین بماند جانشان را نثار کردند؛ امروز امام خامنه ای توهین به مقدسات اهل سنت را حرام می دانند و اگر پیروی شهدا باشیم نمی گذاریم حرف امام زمین بماند.

وی ادامه داد: همه سر سفره شهدا نشسته ایم و بدانیم کسانی که به مقدسات شیعه و اهل سنت توهین می کنند در جبهه ستکبار جهانی و با پول آمریکا نقش آفرینی و به دنبال از بین بردن وحدت مسلمانان هستند و مورد تائیدعلما نیستند.

راوی دفاع مقدس با اشاره به مقام و جایگاه شهیدان تصریح کرد: شهدا انسان های عادی و معمولی بودن که پله های ایمان را سپری کردند و ستارگان درخشان هدایت شدند و این در حالی که خداوند می فرماید بلای هر خوبی بهتری است مگر درجه و مقام شهید که بالاتر از آن وجود ندارد.

باخرد با اشاره به رابطه شهدا با خانواده بیان داشت: شهدا از خانواده های بیزار نبودند آنها زندگی و متعلقه هایش را دوست داشتن و همه خواسته ها خود را گذاشتن و برای حفظ اسلام رفتند.

وی با اشاره به خدمات متقابل ایران و اسلام عنوان کرد: اسلامیت و ایرانیت خدماتی بسیاری به یکدیگر دارند او امروز جهان، اسلام را با ایران و جمهوری اسلامی را نماد اسلامیت می دانند.

رزمنده دفاع مقدس با اشاره به علافه شهیدان به اهل بیت خاطر نشان کرد: شهدا راه رسیدن به خدا را خوب می دانستند و توسل به اهل بیت از برنامه های آنها بود و در میان شهدای مدافع حرم یکی از شهیدان اهل سنت به نام نور محمد به دوست سیدش موقع شهادت می گوید: «آقا سید به مادرت حضرت زهرا بگو نور محمد هر وقت روضه فرزندش امام حسین را می شنید گریه کرده است» اینگونه شهدا ستاره شدند.

باحرد با اشاره به شرایط پیرامون کشور ابراز داشت: ناامنی تمام کشورهای منظقه را گرفته است کدام کشور به اندازه ایران امنیت دارد و این آرامش دلیلش شهادت فرزندان کشور است.