رئیس شورای اسلامی تربت‌جام به بر زمین ماندن پروژه «دروازه زیارت» این شهرستان اشاره کرد و گفت: این دروازه برای تکمیل نیازمند 700 میلیون تومان اعتبار است.

جعفر دلشاد عظیمی رئیس شورای اسلامی تربت‌جام در گفتگو با خبرنگار جام روز گفت: بوستان مشاهیر بر اساس تصمیم شورای پنجم احداث می شود تا همانند بوستان شورا میزبان شهروندان تربت جامی بوده و یک فاز دیگر از حریم پیرامونی دروازه زیارت اجرا شود.

دلشاد عظیمی افزود: بوستان شورا با فضای زیبا در شب‌های تابستان میزبان جمعیت بسیاری از همشهریان و مسافران است که شورای پنجم با احداث پارک مشاهیر در مقابل این بوستان کار اجرایی آن شروع شده است.

وی تصریح کرد: دروازه زیارت یک پروژه فرهنگی است که از سال ۸۶ مطرح و در سال ۸۹ به دستور استاندار وقت مقرر اجرایی شد؛ در آن زمان قرار بود تا دروازه‌های زیارت در ورودی شهرهای استان به منظور زیباسازی احداث شود.

رئیس شورای اسلامی تربت‌جام یادآور شد: در همان زمان برای این پروژه اعتباراتی تعریف شده که ظاهراً برای اتمام آن کافی نبود و از سال ۹۳ به بعد هیچ اعتبار استانی برای آن تخصیص نیافت؛ از این رو پروژه تا امروز بلاتکلیف و نیمه تمام مانده است.

نیاز دروازه زیارت به ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار

دلشاد عظیمی به اقدامات شورا و شهرداری در دوره قبل اشاره و عنوان داشت: شورای چهارم از اعتبارات داخلی به این پروژه کمک کردند و بخشی از این پروژه را انجام دادند؛ اما پروژه حدود ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز دارد تا به سرانجام برسد.

وی به پیشرفت ۶۰ درصدی این پروژه بعد از هشت سال خاطر نشان کرد: فضای فوقانی این پروژه راهرویی حدود ۴۰۰ متر مربع است که می‌تواند به عنوان کاربری‌های مختلف و مرتبط مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

رئیس شورای اسلامی تربت‌جام  ادامه داد: در قسمت های مسقف می‌توان به عنوان یک شهربازی، احداث رستوران سنتی با پیش‌بینی آسانسور دیگر امکانات تفریحی و رفاهی را برای استفاده همشهریان و مسافران طراحی و اجرا کرد.

ورود بخش خصوصی در پروژه دروازه زیارت

دلشاد عظیمی با اشاره به نقش ارتباطی دروازه زیارت بین بوستان شورا و مشاهیر ابراز داشت: دروازه زیارت به غیر از بحث زیباسازی ورودی شهر به دلیل پل ارتباطی بین دو بوستان و از طرفی چشم‌انداز زیبایی آن می‌تواند دلیل خوبی برای ورود بخش خصوصی به این پروژه باشد تا با سرمایه گذاری در این پروژه به درآمدزایی خوبی برسد.

دلشاد عظیمی به اشاره رویکرد و سیاست‌های شورای پنجم و شهردار جدید تاکید کرد: شورا و شهرداری از ورود بخش خصوصی استقبال و دست سرمایه‌گذار را به گرمی می‌فشارد و اعتقاد دارد پروژه باید طوری طراحی شود تا طرفین سود ببرند.

انتهای پیام/