امام جمعه تربت جام گفت: دانشجویان در دانشگاه فریاد وحدت را به گفتمان تبدیل و اجازه ندهند دشمن در محیط های علمی تفرقه و نفاق ایجاد کند.

به گزارش جام روز، حجت الاسلام جواد طاهری امام جمعه تربت جام ظهر امروز درجمع تشکلهای دانشجویی با اشاره به وحدت و مقابله با جریانهای تکفیری گفت:‌ وحدت شیعه و اهل سنت همیشگی است و باید بدانیم دارای دشمن مشترک هستیم و وجود گروه های تکفیری باعث خراب کردن چهره اسلام شد.

حجت الاسلام طاهری با اشاره به کارکرد وحدت افزود: حفظ اسلام ناب محمدی(ص) و جان مسلمانان همراه با تثبیت اقلیم و سرزمین کشورهای مسلمان از برکات تقویت وحدت در جامعه اسلامی است.

وی تصریح کرد:‌ دشمن‌ می خواهد جمعیت مسلمانان را کاهش دهدکه گروه تکفیری داعش از طریق فریب مسلمانان چندین هزار نفر را قتل و عام که سود اتفاقات به آمریکا و صهیونیست رسیده است.

امام جمعه تربت جام خطاب به دانشجویان بیان کرد: دانشجویان در دانشگاه فریاد وحدت را به گفتمان تبدیل و اجازه ندهند دشمن در محیط های علمی تفرقه و نفاق ایجاد کند.

حجت الاسلام طاهری خاطرنشان کرد:‌ دشمن دلش به حال شیعه و اهل سنت نسوخته است و جمهوری اسلامی با بیان  وحدت می خواهد مذاهب به مڌهبشان پای بند و با توجه مشترکات زیادی که داریم دو قدرت در کنار یکدیگر باشند.

وی تاکید کرد: اصل وحدت برگرفته از آیات قرآن است و برای محقق شدن این امر باید به اصول مشترک توجه و عمل شود که تبعیت از دستورات قرآن و احکام اسلام ناب شیعه و اهل سنت ندارد.

امام جمعه تربت جام ابراز داشت: شیعه و اهل سنت در کنار هم می توانند مشکلات جهان را حل کند و باید توجه داشته باشیم با حڌف یکدیگر هیچ کاری صورت نمی گیرد.

حجت الاسلام طاهری خطاب به دانشجویان توصیه کرد: دانشجویان جوانی را در کسب علم هزینه کنید که آینده کشور در دست شماجوانان آگاه و بصیر است.

در ادامه این محفل دانشجویی امام جمعه تربت جام به پرسش های دانشجویان پیرامون وحدت و ضرورت مقابله با جریان های تکفیری پاسخ داد.

انتهای پیام/