امام جمعه تربت جام گفت: واردات گندم و عدم پرداخت به موقع مطالبات گندم کاران ضربه بزرگی به بخش کشاورزی و با این وضعیت مردم مظلوم واقع شدند و ضعف حمایت از خربزه کاران منطقه تربت جام مشهود است.

به گزارش جام روز، حجت الاسلام جواد طاهری امام جمعه تربت جام ظهر امروز در مصلی الغدیر با تسلیت ایام سوگواری رحلت نبی مکرم اسلام و دو فرزندش امام حسن مجتی (ع) و امام رئوف علی بن موسی الرضا (ع) با اشاره به وضعیت کشاورزی در این شهرستان گفت: واردات گندم و عدم پرداخت به موقع مطالبات گندم کاران ضربه بزرگی به بخش کشاورزی و با این وضعیت مردم مظلوم واقع شدند و ضعف حمایت از خربزه کاران منطقه تربت جام مشهود است.

حجت الاسلام طاهری در راستای تاکید مقام معظم رهبری در بسیج امکانات برای خدمت رسانی مطلوب به زلزله زدگان افزود: دولتمردان در بسیج امکانات و خدمات دهی به مردم آسیب دیده از زلزله باید تسریع نمایند و به ویزه در خصوص تامین آب، برق، گاز و دیگر مشکلات با روحیه جهادی اقدام عاجل صورت دهند.

وی تصریح کرد: یکی از موضوعات آزار دهنده هرج و مرجی است که توسط عناصر سود جو در مناطق زلزله ایجاد می شود که متاسفانه مانع از رسیدن کمک های مردمی به دست نیازمندان واقعی می شود.

خطیب جمعه تربت جام خاطرنشان کرد: انتظار می رود نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی بیشترین تلاش را برای تحکیم امنیت وکنترل اوضاع منطقه زلزله زده به کار گیرند و این شهرستان آمادگی دارد در صورت نیاز موکب اربعین را در مناطق آسیب دیده برای ارائه خدمات به مردم ایجاد نماید.

حجت الاسلام طاهری با اشاره به آموزه های دینی یادآورشد: بلا های گاهی منشا آن گناه عمومی و ممکن است امتحان الهی باشد و این بلاها انسان ها را آزمایش و ادب می کند.

وی ابراز کرد: وسعت زلزله بسیار بالا بود که نشان می دهد آزمایشی برای مردم شهرهای دور دست است که چگونه به میدان کمک رسانی وارد می شوند و به شایعات بی توجه و اجازه ترویج نگاه های منفی و سود جویانه را ندهند.

امام جمعه  با گرامیداشت هفته بسیج بیان داشت: بسیج لشکر مخلص انقلاب ویک جریان و تفکر در بدنه اجتماع است که به سمت اهداف متعالی از بین مردم ومسئولان انسان های مخلص را جمع تا اهداف انقلاب و اسلام در خدمت رسانی به مردم محقق شود.

حجت الاسلام طاهری افزود: بسیجی یک فرهنگ است و اگر بخواهیم این تفکر را در یک جمله تعریف کنیم باید بگوییم بسیج پیشرو در همه عرصه های اساسی زندگی و در صحنه حاضر بودن است.

وی ادامه داد: فرهنگ بسیجی یعنی معنویت، شجاعت، غیرت، استقلال، آزادگی و اسیر خواسته های حقیر و پست نشدن است.

امام جمعه تربت جام با قدردانی از حضور پرشور قشرهای مختلف مردم شیعه و اهل سنت در کاروانهای پیاده امام رضا (ع) عنوان کرد: در آستانه فرارسیدن ایام شهادت حضرت رضا (ع) بیش از ده هزار زائر شیعه و اهل سنت با پای پیاده برای تشرف به حرم مطهر حضرت ثامن ااحجج عازم به مشهد مقدس شدند که حکایت ولایت مداری و عمق محبت مردم این منطقه به اهل بیت است.

حجت الاسلام طاهری با اشاره به اهانت یکی از اساتید دانشگاه آزاد اسلامی اراک به ساحت مقدس پیامبر اعظم و سایر مقدسان با قدردانی از اقدام اسلامی ، انقلابی و شچاعانه رئیس هیئت موسس و امنای دانشگاه آزاد تاکید کرد: اقدام شجاعانه دکترعلی اکبر ولایتی رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی  مبنی بر تحقیق و بررسی موضوع  و اثبات آن که به اخراج این استاد هتاک انجامید قدردانی کرد.

انتهای پیام/