امام جمعه تربت جام گفت: با مسئولان کنگره ملی شعر رضوی در قم و مشهد هماهنگی های لازم انجام شده و آنان با برگزاری این کنگره در تربت جام شهر شعر و عرفان موافقت کردند.

حجت الاسلام جواد طاهری امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی تربت جام در گفتگو با خبرنگار جام روز با اشاره به حضور شاعران برجسته در تاریخ این شهرستان گفت: با مسئولان کنگره ملی شعر رضوی در قم و مشهد هماهنگی های لازم انجام شده و آنان با برگزاری این کنگره در تربت جام شهر شعر و عرفان موافقت کردند.

حجت الاسلام طاهری با اشاره به درخواست ها ی خواننده ها مبنی بر اجرای کنسرت در شهرستان افزود: امامان جمعه شیعه و اهل سنت باتفاق حساسیت خاصی بر خواننده های بیرونی دارند و معتقدند باید موسیقی مقامی، سنتی و بومی تقویت و حفظ کنیم و اگر باب حضور آنان در این شهرستان باز شود بساط هنرمندان بومی جمع می شود.

وی تصریح کرد: شهرستان مرزی و تلفیقی تربت جام شرایط خاص خودش را دارد و حضور خواننده های که برای اجرا هزینه زیادی دریافت می کند از توان مردم منطقه بیشتر است و باید مراقب آبرو و فرهنگ منطقه باشیم تا حفظ شود.

امام جمعه تربت جام خاظر نشان کرد: برگزاری کنسرت ها نباید مزاحمتی برای شهرستان داشته باشد و این در صورتی که برگزای کنسرت ها مفهموم فرهنگی ندارد و تجاری شده است.

حجت الاسلام طاهری بیان داشت: با توجه به این که تربت جام خواستگاه مفاخر و موسیقی غنی مقامی است و شرایط اقتصادی و فرهنگی مردم اجرای موسیقی زنده در قالب کنسرت مورد استقبال  قرار نمی گیرد.

وی با اشاره تهاجم فرهنگی در کشور ابراز داشت: اجرای موسیقی غربی به موسیقی اصیل ایرانی و عرفانی در سطح ملی و محلی ضربه زده که لازم است مسئولان فرهنگی منطقه برای حفظ میراث فرهنگی تعصب داشته باشند و به صورت برنامه مدون و عملیات نقشه راه را ایجاد کنند.

امام جمعه تربت جام یادآور شد: تربت جام با توجه به وجود مولوی های تقریبی و فعالیت های فرهنگی مشترک شیعه و اهل سنت می طلبد که شبکه ملی وحدت توسط شهرستان ایجاد شود تا ظرفیت ها وحدتی راپیگیری کند.

حجت الاسلام طاهری با اشاره به وضعیت آسیب های اجتماعی گفت: با استفاده از آیات و روایات می توان با اجرای طرح دیوار نویسی سبک زندگی اسلامی از پدیده شوم طلاق جلوگیری و باعث شادی بخشیدن به روابط خانوادگی می شود.

انتهای پیام/