رئیس کل دادگستری خراسان رضوی گفت: مدیران اختیارات قانونی و نیروی کافی دارند و براساس ضابطه جلو بروند و هرکسی سازمان خودش را حفظ کند و کار دستگاه قضایی تکلیف های اجرایی مسولان نیست.

به گزارش جام روز، حجت الاسلام علی مظفری رئیس کل دادگستری خراسان رضوی ظهر امروز در جلسه تودیع و معارفه رئیس دادگستری تربت جام که در سالن شهید صامعی برگزار شد با اشاره به جایگاه مدیریت در نظام اسلامی گفت: مدیریت در نظام اسلامی امانت است و تلاش حوزه قضایی بر کوتاه کردن دوران مدیریت و جابجایی مدیران را باعث پیشرفت می داند.

حجت الاسلام مظفری با اشاره به شاخصه های مدیریت در نظام اسلامی افزود:  مدیریت در نظام اسلامی یک تلکیف است و هیچ کسی حقی بر این نظام ندارد و مدیر بداند نظام متکی به خدا می باشد ومدیر که توانایی ندارد شرعا حرام است که در مسئولیت باقی بماند .

وی تصریح کرد: دستگاه قضاییبدون همکاری و همدلی سایر مدیران موفق نخواهد بود و مردم مطمئن باشند در حفظ حقوق عامه از تمام ظرفیت ها استفاده و کمک خواهیم گرفت.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی با اشاره به تولید پرونده های بسیار در دستگاه قضایی بیان داشت: بخش زیادی از این پرونده ها مربوط به دستگاه های دولتی است که باید مشکلات اداری آنان حل شود تا از ایجاد شکایت کاسته و در دستگاه قضایی تولید پرونده صورت نپذیرد.

حجت الاسلام مظفری عنوان کرد: مدیریت برای کسب قدرت در حاکمیت نیست و وظیفه همه مدیران خدمت رسانی به صاحبان اصلی نظام که مردم هستند می باشد و دستگاه قضایی متکلف کارهای اجرایی مسولان نیست.

وی تاکید کرد: مدیران اختیارات قانونی و نیروی کافی دارند و براساس ضابطه جلو بروند و هرکسی سازمان خودش را حفظ کند خیلی از پرونده ایجاد نمی شود و هر مدیر در حوزه کاری به دستگاه قضایی ارجاع دهد پس از تشکیل پرونده برای متخلف مدیر آن دستگاه هم مورد بررسی قرار می گیرد.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی با اشاره به امنیت منطقه یادآورشد: یکی از اساسی ترین مسائل روز وحدت و همدلی بین مردم ومسئولان است که در این منطقه مرزی و تلفیقی بیشتر باید مورد توجه قرار گیرد و بدانیم دشمن از طریق ایجاد اختلاف و تفرقه اساس نظام را هدف می گیرد.

حجت الاسلام مظفری ابرازداشت: امنیت پایداری که در منطقه مرزی تربت جام حاکم است نتیجه همدلی ووحدت شیعه واهل سنت است که باید آن راحفظ و ارتقا دهیم.

وی با اشاره به مشکلات دستگاه قضایی گفت: یکی از مشکلات جدی ازدیاد و طولانی شدن رسیدگی به پرونده ها در قوه قضایی مربوط نقص قوانین است که به شدت احتیاج به اصلاح دارد و نمایندگان با تصویب قانون مناسب و بجا دستگاه عدالت را حمایت نمایند.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی ادامه داد: اولویت نمایندگان در تصویب قانون داشتن نگاه ملی، مردمی، مصلحت نظام و جامعه باشد زیرا اکثر قوانین آزمایشی و موقتی است.

انتهای پیام/