مرکز دیالیز نصرآباد تربت جام پس از گذشت یک سال از تاسیس تعطیل شد.!

به گزارش جام روز،حوزه بهداشت و درمان اهمیت بسیار بالایی دارد و مردم بیشترین هزینه ها را در این حوزه انجام می دهد تا سلامتی را بدست بیاورند.

اهمیت حوزه سلامت باعث شده در کشور انجمن ها خیریه بسیاری در این حوزه فعالیت کنند و به کمک سیستم بهداشت و درمان بیایند.

خیرین سلامت تربت جام با فعالیت در بخش های مختلف شهرستان گام های بزرگی برداشته و یکی از اقدامات مهم در منطقه راه اندازی مرکز دیالیز در مرکز بخش نصرآباد بود.

مرکز دیالیز شهر نصرآباد (تربت جام) که توسط خانواده مرحوم حاج مهدی گوهری با دو دستگاه دیالیز و هزینه ۲۰۰ میلیون تومان در محل ساختمان قبلی خانه بهداشت راه اندازی و آماده ارائه خدمات به بیماران دیالیزی محیا و تحویل سیستم بهداشت و درمان شده بود بعد از گذشت یکسال از تاسیس آن تعطیل شد.

و این در حالی است که علی رستمی فرماندار تربت جام در جلسه تودیع معارفه و مسئول جدید دانشگاه علوم پزشکی این شهرستان از وی تقاضا کرد پیگیر ایجاد پایگاه دولت روحانی در سیستم بهداشت درمان باشد و گفت: قلب تپنده حوزه سلامت در دوران احمدی نژاد می تپد و روحانی در بهداشت درمان پایگاهی ندارد.

وی تاکید داشت: بعد از پنج سال باید در سیستم سلامت اینکه خواسته باشیم سیاست های روحانی پیگیری شود حق دولت است.

فرماندار تربت جام با انتقاد از مسئول  اسبق دانشکده علوم پزشکی افزود: متاسفانه ریاست دانشکده فرصت جلسه گذاشتن با بزرگترین سمن در شهرستان را نداشته و این در حالی است که خیرین سلامت خدمات بسیاری در مدت حضور در شهرستان ایفا کردند.

البته نگاه سیاسی فرماندار به مقوله سلامت در جای خودش مورد انتقاد صاحب نظران می باشد که می شود در جلسه های کارشناسی بررسی و نقد کرد.

اما آنچه نگران کننده است تغییر مدیران بعد از رای  مجدد مردم به روحانی است که باعث شد یکی از بزرگترین و فعالترین بخش اقتصادی و جمعیتی شهرستان بدون بخشدار و توسط سرپرست اداره شود.

نگرانی مردم برای بیماران دیالیز بیش از گذشته شده است و نمی دانند که باید بیمارشان تا کی باید منتظر باشد تا مرکز دیالیز مجدد راه اندازی شود.

فیلم زیر از مرکز تعطیل شده دیالیز نصرآباد تربت جام تهیه شده است.

مدیران حوزه سلامت،فرماندار تربت جام ونماینده مردم در شورای اسلامی پاسخ دهند تا کی مرکز دیالیز که به همت خیرین راه اندازی وتحویل سیستم سلامت شده باید تعطیل باشد.

انتهای پیام/