امام جمعه اهل سنت تربت جام گفت: رسانه ها نباید تریبون افراطیون و کسانی که جایگاهی در منطقه ندارند بپردازد و وظیفه آنان روشنگری برای مردم است.

به گزارش جام روز، مولوی شرف الدین جامی الاحمدی امام جمعه اهل سنت تربت جام امشب در دیدار با اعضای بسیج رسانه شمال شرق خراسان رضوی که در مجموعه تاریخی شیخ الاسلام احمد جامی برگزار شد گفت: تا وقتی زنده ام نخواهم گڌاشت دشمنان نظام اسلامی و افراطیون در منطقه تفرقه بیندازند و همه وظیفه داریم وحدت عملی و واقعی راحفظ و حراست کنیم.

مولوی جامی الاحمدی افزود:با تلاش و زحمات امامان جمعه ، علما ،مدیران دلسوزومردم انقلابی شیعه و اهل سنت  بحمدالله وحدت واقعی درسایرنقاط شهرستان وجوددارد و درسایه امنیت پایدارووحدت است  که سایر فعالیت هابه خوبی انجام می گیرد.

وی افزود: خداوند متعال ،قرآن کریم،پیامبررحمت،امامان معصوم ،بزرگان دین ،امام خمینی ره،مقام معظم رهبری،مسئولین نطام و…بروحدت شیعه و اهل سنت تاکید دارندوماهم  بنده خدا هستیم و با پیروی از این  بزرگان  باید از افراط گری و تفرقه پیشگیری کنیم.

امام جمعه اهل سنت تربت جام ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران  امانت شهیدان است و همگان باید امانت دار خوبی برای کشور عزیزمان  باشیم.

مولوی جامی الاحمدی با اشاره به سیره نبوی و قیام عاشورا تصریح کرد: همه باید سیره نبوی، رشادت ها، ایثارگری ها، فضایل، اخلاق، تقوا، علم، معرفت سیدالشهدا را الگو و سرمشق خود قرار دهیم.

وی خاطرنشان کرد:احترام ،محبت ومودت به پیامبراعظم (ص)واهل بیتش وهمچنین بزرگان دین مثل نمازواجب است و زندگانی و سیره عملی آن عزیزان  برای جامعه درس بزرگی است .

امام جمعه اهل سنت تربت جام یادآورشد: پیامبراکرم (ص)برای حضرت زهرا(‌س)احترام خاصی قائل می شدند و این درس بزرگی برای ما و زنان جامعه اسلامی است.

مولوی جامی الاحمدی با اشاره به رسالت  حضرت زینب(س) بعد از قیام عاشورا ابراز داشت: حضرت زینب (س) بعد آن همه مشکلات در مجلس یزیدبا شهامت و شجاعت تمام ازاسلام، قرآن، اهل بیت، نهضت عاشورا و جدش رسول خدا به خوبی دفاع کرد و این حرکت حضرت برای زنان باید الگو و سر مشق باشد.

وی با اشاره مشرف شدن به زیارت حرم حضرت زینب (س) بیان داشت :خداوند توفیق داد به زیارت حضرت زینب(س) مشرف شدم روحانیتی که در آنجا لمس کردم در هیچ کجا ندیدم و نتوانستم جلوی اشک ریختنم رابگیرم وخوب گریه کردم.

امام جمعه اهل سنت تربت جام تاکید کرد: هیچ فردی نمی تواند عظمت خاندان عصمت و طهارت که در اسلام جایگاه خاصی دارند منکر شود و همگان بویژه جوانان باید سیره عملی بزرگان دین را در زندگی شخصی پیاده و سعادت دنیا و آخرت خود را بیمه کند.

مولوی جامی الاحمدی با اشاره به شرکت گسترده جامعه اهل سنت در مجالس عزاداری سیدالشهدا عنوان کرد:جامعه اهل سنت برای وفات شدگان فقط سه روز مجلس ختم می گیرند اما شرکت در مجلس عزداری اهل بیت پیامبر و به ویژه سیداشهدا را جز وظایف خود می داند.

وی عنوان کرد: امام حسین (ع) باشهادت خود و فرزندانش و ۷۲تن از یاران باوفایش در واقعه عظیم کربلا اسلام رازنده و احیا کرد و تحویل ما داد و همه وظیفه داریم این مسیر را ادامه دهیم که به فرموده امام خمینی(ره) ما هرچه داریم از محرم و صفر است.

امام جمعه اهل سنت تربت جام گفت: بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) مسیر و منش سرور آزادگان جهان حضرت حسین بن علی (ع) را الگو ی خود قرار دادند و در تمام صحنه ها پیروز شدند.

مولوی جامی الاحمدی ادامه داد: تا زمانی که مردم و مسئولین نظام اسلامی راه و مسیرقیام حسینی را سر لوحه کار خود قرار دهند و با بصیرت درخط ولایت حرکت کند موفقیت ها حاصل می گردد و فتنه های  استکبار جهانی و دشمنان انقلاب و نظام نقش بر آب و خنثی می شود.

وی با اشاره به نقش رسانه ها گفت: رسانه ها نباید تریبون افراطیون و کسانی که جایگاهی در منطقه ندارند و می خواهند با مطرح کردن مسایل مذهبی به دنبال کسب طرفدار هستند بپردازند و وظیفه رسانه روشنگری برای مردم است.

مولوی جامی الاحمدی  افزود: رسالت خبرنگار معرفی درست تجربیات علمای دین اسلام است که با عمل به دستورات الهی توانستند امنیت و وحدت در منطقه ایجاد و توطئه هایی افراطیون که می خواستند قومی گرایی را در این نقطه مرزی ایجاد کنند را رسوا کرده و به معرفی  چهره وحدت آفرین این شهرستان بیشتر بپردازند.

وی ابراز کرد: همه باید هم غم شان وحدت باشد وتلاش ها درسایر حوزه ها درسایه وحدت وامنیت صورت می گیردودرهمین راستا  بنده هیچ کاری را بدون مشورت با برادرم امام جمعه شهرستان  جناب حجت الاسلام طاهری انجام نمی دهم  و کاملا تفاهم وتعامل  بین ما وجود داردو به اتفاق برای حفظ وحراست ازوحدت تلاش می کنیم.

در ادامه سینا بقایی مسئول بسیج رسانه شمال شرق خراسان رضوی افزود: بسیج رسانه با دید فرا جناحی و مذهبی به دنبال ایجاد فضای رسانه ای شفاف و به دور از حاشیه است تا بتوان با بیان مشکلات منطقه در فضای مطبوعاتی مطالبه گری کند از مسئولان شهرستانی، استانی و کشوری تا مشکلات حل شود.

بقایی به نقش رسانه ها در منطقه اشاره کرد و گفت: رسانه های مکتوب و خبرگزاری های فعال در سطح منطقه مستقل هستند و با ارتقا سطح خبری شهرستان می توان سطح مطالبه گری مردم و پاسخگو بودن مسئولان را بالا برد تا فضای سیاسی، اقتصادی و فرهنگی شهرستان تربت جام رشد فزاینده ای پیدا کند.

وی تصریح کرد: تربت جام به عنوان  پایخت وحدت و با توجه به یکپارچگی مردم شیعه و اهل سنت میتواند استعداد های منطقه را به شکوفایی برساند و کسانی که بر تبل تفرقه می زنند دنبال به دست آوردن جایگاه اجتماعی و دیده شدن هستند.

مسئول بسیج رسانه شمال شرق خراسان رضوی اظهار داشت: تربت جام  با همدلی و همراهی علمای دینی می تواند در جهت جذب سرمایه گذار و تحقق اقتصاد مقاومتی که مبنا و خواستگاه آن روستاها است  امنیت منطقه را ارتقا دهد.

انتهای پیام/