امام جمعه موقت تربت جام گفت: در حادثه 13 آبان برای اولین بار هیمنه پوشالی آمریکا به دست جوانان و دانشجویان ایران در جهان شکسته شد و نشان دادن که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

به گزارش جام روز، حجت الاسلام سید جعفر احمدی امام جمعه موقت تربت جام ظهر امروز در مصلی الغدیر با اشاره به اهمیت ۱۳ آبان روز گفت: در ۱۳ آبان سه اتفاق مهم تبعید امام خمینی به دلیل مخالفت با قانون کاپیتولاسیون در سال ۱۳۴۲، شهادت ۵۶ دانش آموز در سال ۵۷ و مهمترین حادثه که به انقلاب دوم مشهور شد تسخیر لانه جاسوسی  در سال ۵۸ توسط دانشجویان پیرو خط امام  در تاریخ انقلاب به ثبت و در تقویم به عنوان روز ملی مبارزه با استکبارجهانی نام گذاری شد.

حجت الاسلام سید جعفر احمدی افزود: در حادثه ۱۳ آبان برای اولین بار هیمنه پوشالی آمریکا به دست جوانان و دانشجویان ایران در جهان شکسته شد و نشان دادن که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

وی تصریح کرد: اسناد لانه جاسوسی نشان داد عمق جنایات آمریکا را برای مردم ایران و دنیا روشن ساخت که استکبار جهانی بعد از آن افتضاح به دنبال نابودی ملت انقلابی و نظام اسلامی است.

امام جمعه موقت تربت جام ادامه داد: امروز گروه های تروریستی که پرورش یافته استکبار جهانی و آمریکا هستند نفس های آخر را می کشد و این اتفاق به خاطر حضور نیروهای منسجم نظامی و انتظامی در کشور ایران است.

حجت الاسلام احمدی با اشاره به سخنان رهبری در جمع دانش آموزان بیان داشت: آمریکا با تروریست خواندن ملت ایران نشان داد قابل اعتماد نیست است و سوال اینجا س که چرا مسئولان آن روز که می خواستن مذاکره کنند به توصیه مقام عظمای ولایت گوش نکردند.

وی عنوان داشت: اشتباه مسئولان این بود که ملت را از جنگ احتمالی با آمریکا ترساندن و این در حالی است که فرماندهان ارشد آنها اعتراف کردند که وارد جنگ احمقانه که باعث نابودی ایالات متحده می شود نخواهند شد و برجام را که برای کشور هزینه ساز شده است را پذیرفتند.

امام جمعه موقت تربت جام با اشاره به کج رفتاری نمایندگان در مجلس شورای اسلامی در گذشته و حال خاطر نشان کرد: نداشتن تقوا باعث کج رفتاری نمایندگان می شود که یک سند به مهمی برجام را در کمتر ۲۰ دقیقه مصوب می کنند و بعد از آن با نماینده اروپا عکس سلفی حقارت می گیرند و باعث شرمندگی مردم ایران می شوند.

حجت الاسلام احمدی یادآورشد: کج رفتاری یک نماینده بی بصرت و نا آگاه باعث بدنامی مجموعه عظیمی مثل مجلس می شود و تاریخ نشان می دهد اینگونه نماینده در دایره مردم خارج و به دامن آمریکا و انگلیس پناهنده و ذلیلانه عمر خود را سپری می کنند.

وی با اشاره بیان رهبری در خصوص فتنه و جذب حداکثری افراد بیان داشت: مقام معظم رهبری بارها موضع مشخصی درباره فتنه گران در سال ۸۸ داشته اند و امروز برکسی پوشیده نیست سران فتنه را دستگاه جاسوسی آمریکا وانگلستان حمایت می کردند و در توهین مقدسات وامام حسین (ع) کوتاهی نکردن و اینکه نماینده تربت جام در حمایت از سران فتنه لیست را امضا می کند به معنی آن است که وی بی بصیرت و ناآگاه  که باعث شرمندگی مردم منطقه شد.

امام جمعه موقت با اشاره به اهمیت پیاده روی اربعین حسینی تاکید کرد: راهپیمایی اربعین حسینی بزرگترین سرمایه جهان اسلام است که مرگ استکبار جهانی را رقم می زند و این تدبیر خاندان اهل بیت است که نهضت عاشورا در تمدن سازی جاودانه بماند.

حجت الاسلام احمدی با تسلیت در گذشت پدر سردار سلیمانی گفت: پدر سردار سلیمانی فرزندی صالح تربیت کرد که افتخار بزرگی برای کشور است و امروز مهمترین فرد برای  حمایت از مظلومان منطقه و جهان جانفشانی می کند.