فرماندار تربت جام گفت: توجه به سمن ها و جذب اعتبارات مردمی در حوزه بهداشت، درمان و سلامت اصلی ترین وظیفه مدیر جدید است که باید به دنبال ایجاد و تقویت این تشکل های مردم نهاد حرکت کند.

به گزارش جام روز؛ علی رستمی فرماندار تربت جام در مراسم تودیع و معارفه سرپرست دانشکده علوم پزشکی تربت جام گفت: توجه به سمن ها و جذب اعتبارات مردمی در حوزه بهداشت، درمان و سلامت اصلی ترین وظیفه مدیر جدید است که باید به دنبال ایجاد وتقویت این تشکل های مردم نهاد حرکت کند.

وی بیان داشت: قابل قبول نیست مدیری در طول خدمتش وقت نداشته باشد با تشکل ها و نهادهای مردم نهاد جلسه هم اندیشی و نظر خواهی نداشته باشد.

فرماندار تربت ابراز کرد: دانشکده علوم پزشکی با بیش از هزار و ۴۰۰ نیرو بعد از آموزش و پرورش بزرگترین دستگاه دولتی در شهرستان است که مشکلات بسیار دارد.

رستمی افزود: تغییر مرکز بهداشت به دانشکده علوم پزشکی تربت جام باعث شد ساختار کافی برای اداره آن وجود نداشته باشد و گردش مالی یک میلیارد تومانی به ۵۰ میلیارد تومان در سیتسم کم توان این واحد آموزش سنگینی کند.

وی تصریح کرد: جریانی سازماندهی شده بنا داشتند اجازه رشد را به این کودک ندهند و با جریان سازی و تخریب افراد تصمیم به تغییر مدران داشتند که به همین دلیل با استعفای سرپرست دانشکده موافقت نشد.

فرماندار تربت جام خاطر نشان کرد: فرماندار و هر مسئول دیگری امکان دارد دچار اشتباه شود و قرار نیست با ایجاد موج عرصه خدمت رسانی رها کند و این در حالی اتفاق افتاد که برای سامان دادن به طرح تحول سلامت یک مدیر مستقل نیاز بود و کارنامه کلی مدیران حوزه سلامت تربت جام مثبت است.

رستمی با اشاره به نحو انتخاب مدیران یادآور شد: ساختار وسیستم دستگاه مدیر ترسو را در خودش هضم خواهد کرد برای همین مدیران را ارزیابی می کنیم سپس آنان را می پذیریم و بسیارسخت گیر هستم و هر مدیری را قبول نمی کنیم.

وی ادامه داد: از مدیرات دانشکده خواسته  بودیم تا محیط دانشگاه علوم پزشکی به دانشگاه سیاسی و قرآنی تغییر نکند و به وظیفه اصلی و ذاتی خودش بهداشت ودرمان بپردازد.

فرماندار تربت جام با اشاره به ساختار دانشکده علوم پزشکی شهرستان عنوان داشت:  دانشگاه علوم پزشکی مشهد باید کمک کند تا ساختار این دانشکده که کماکانضعیف است مستحکم شود و وضعیت موجود هر مدیری را حذف می کند.

رستمی با انتقاد از سیستم حاکم بر دانشگاه اعلام داشت: سیستم دانشگاه هنوز در دوران قبل از دولت روحانی می تپد و این دولت هنوز پایگاهی در این حوزه ندارد که انتظار می رود بعد از پنج سال سیاست دولت در آن حاکم شود.

وی ابراز داشت: کمبود نیرو در ساختار دانشکده قابل قبول نیست و نمی توانیم بپذیریم بعد از شش سال از تاسیس معاون درمانی نداشته و تغییر روسای بیمارستان تا این اندازه زیاد صورت بگیرد.

انتهای پیام/