امام جمعه تربت جام گفت: روز 13 آبان از این جهت اهمیت دارد که چهره آل سعود، آمریکا و اسرائیل کودک کش و خشن را معرفی و از آنان اعلام تبری کنیم و این روش ادامه دادن راه شهیدان است.

به گزارش جام روز، همزمان با هفته بسیج دانش آموزی ظهر امروز یادواره ۳۶ شهید دانش آموز تربت جام به همت دبیرستان فرزانگان با همکاری آموزش و پرورش، حوزه بسیج فاطمه الزهرا (س) و بنیاد شهید و امور ایثارگران در مدرسه تیزهوشان برگزار شد.

در این محفل معنوی پس از اجرای نماهنگ، قرائت وصیتنامه شهدا و دلنوشته توسط دانش آموزان حجت الاسلام جواد طاهری امام جمعه تربت جام گفت: مولفه های بسیاری برای برپایی یادواره های شهدا می توان در نظر گرفت اما آنچه به عنوان اصلی ترین هدف می شود نام برد ادامه دادن را شهیدان با تاثی از سیره عملی و رفتاری کسانی است که از وجود خود گذشتن تا دیگران آرامش و امنیت را احساس کنند.

حجت الاسلام طاهری تصریح کرد: فداکاری مرتبه بالایی دارد زیرا فرد برای کاری که کرده طلب مزد یا جبران آن را ندارد وشهدا نشان دادن می دانند باید با چه کسی معامله کنند و زیباترین معامله هستی را با خداوند انجام دادند.

وی با اشاره به دلایل انتخاب مسیر شهادت عنوان داشت: شهید با شناخت کامل از عالم هستی و برای رضایت خدواند پای در مسیر فداکاری می گذارد و نمی تواند ببیند مستکبری در عالم به مظلومان ظلم و ستم می کند و با بصیرت دشمن اصلی را می شناسد و از او تبری می جوید.

امام جمعه تربت جام خاطرنشان کرد: در وصیت نامه شهدا به دو اصل کلی تبعیت از ولایت و تنفر از استکبار جهانی اشاره شده است و اینگونه شهادت یک فرهنگ ناب و نشان الهی می شود و آنان باعث شدن کشور از چنگال دشمن حفظ شود.

حجت الاسلام طاهری افزود: با یادواره های شهدا به دنبال محقق کردن آرمان ها و ادامه دادن راه شهیدان هستیم و در این محفل ها با سبک زندگی فداکارانه شهدا آشنا و با پیاده سازی در رفتارمان در مسیر شهیدان حرکت می کنیم.

وی ادامه داد: معیار شهدا برای زندگی سعادتمندانه رضایت الهی بود و با بصیرتی که داشتند دشمن اصلی را شناخته و قله ها معرفت الهی را پیمودند.

امام جمعه تربت جام با اشاره به بالا بودن آمار طلاق در شهرستان یادآور شد: اگر در جامعه شاهد بالا رفتن آمار طلاق هستیم مهمترین دلیل آن فراموش کردن و فاصله گرفتن ازسبک زندگی شهدا که بر پایه دین می باشد و راهی به جز زندگی فداکارانه و محبت آمیز نداریم.

حجت الاسلام طاهری خطاب به دختران دانش آموزان بیان داشت: اکتفا کردن به حدود شرعی امری خوبی است و شاید یک خانم مانتویی از لحاظ شرعی حجاب را رعایت کرده باشد اما آن چه دشمن را عصبانی می کند داشتن چادر است.

وی ادامه داد: دختران دانش آموز با پوشش اسلامی به دنبال کسب رضایت الهی باشند و با پوشش چادر با فرهنگ بی دینی که دشمن می خواهد اجرا کنند مبارزه و بدانید این راه ادامه دادن مسیر شهیدان است.

امام جمعه تربت جام تصریح کرد: پوشیدن لباس اگر دشمن را خشمگین می کند پس چرا نپوشیم و نشان ندهیم که ما از او متنفر هستیم و روز ۱۳ آبان از این جهت اهمیت دارد تا چهره آل سعود،آمریکا و اسرائیل کودک کش و خشن را معرفی و از آنان اعلام تبری کنیم.

حجت الاسلام طاهری ابراز داشت: کسب رضایت خداوند خیلی راحت تر از رضایت مردم است چون مردم دارای صلایق مختلف و متفاوتی هستند پس سعی کنیم به دنبال جلب رضایت خداوند و محبت کردن به هم نوعان خود باشیم که بهترین راه برای گسترش اسلام در جهان است.

وی با اشاره به جنایات آمریکا و استکبار جهانی تاکید کرد: دشمن اصلی بشریت صهیونیست جهانی است که فلسطین را مرکزی برای ایجاد حکومت و آمریکا را برای تامین منابع مالی در اختیار گرفته و حضور دانش آموزان در کنار قشرهای مختلف مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان اعلان نفرت از استکبار و صهیو نیست جهانی است.

انتهای پیام/