رئیس آموزش و پرورش تربت جام گفت: اگر به خواهیم از وضعیت موجود رهایی یابیم باید با روحیه جهادی وارد میدان شویم و گرنه به امید اداره نوسازی مدارس بمانیم تا 10 سال آینده هیچ اتفاقی رخ نخواهد داد.

به گزارش جام روز، غلام رضا بهرامپور ریاست آموزش و پرورش در جلسه شورای آموزش و پرورش که در فرمانداری برگزار شد با اشاره به وضعیت مدارس به ویژه مناطق زلزله زده شهرستان بیان داشت: دانش آموزان مدرسه زلزله زده روستای دوسنگ در چادر مشغول به تحصیل هستند و وضعیت دیگر مدارس شهرستان به دلیل فرسودگی مناسب نیست و نوسازی امکان بهسازی و ساخت مدرسه جدیدی را ندارد.

بهرامپور افزود: اگر به خواهیم از وضعیت موجود رهایی یابیم باید با روحیه جهادی وارد میدان شویم و گرنه به امید اداره نوسازی مدارس بمانیم تا ۱۰ سال آینده هیچ اتفاقی رخ نخواهد داد.

وی با اشاره به هجم بالای مشکلات در آموزش و پرورش تصریح کرد: مشکلات حوزه آموزش و پرورش باعث کاهش عملکرد نیروها دلسوز و معلمان می شود به صورتی که معلمان به دلیل پرداخت نشدن اضافه کاری ها حاضر به تدریس اضافه ساعت نیستند ورها کردن و رفتند که نگاه بیشتر را می طلبد.

رئیس آموزش و پرورش تربت جام با اشاره به رابطه مردم با این اداره یادآور شد: تیم های بازرسی آموزش و پرورش به صورت میدانی بر عملکرد مرکز آموزشی نظارت می کنند و مشکلات و نیاز ها واحدها آموزشی سنجیده و برای راهکار ارائه تا رضایت مردم بیش از گذشته جلب شود.

بهرامپور خاطر نشان کرد: نبود امکانات و فضای مناسب آموزشی ما را نگران کرده است و نمی خواهیم در تربت جام شین آباد داشته باشیم و با یک زلزله چند ریشتری حوادث و اتفاقات نگوار رخ دهد.

وی با اشاره به توزیع اقلام ببین دانش آموزان تربت جام عنوان داشت: ۱۲۰ بسته حمایتی آموزشی با هزینه هر بسته یک میلیون ریال توسط جمعی از خیرین میان قشرهای کم برخوردار از امکانات آموزشی توزیع شد.

رئیس آموزش و پرورش تربت جام یادآور شد: در بخش بالا جام در بعضی از قسمت ها کوتاهی شده است که برنامه ریزی به سمت رفع این مشکلات در حال انجام و در دستور کار مدیران قرار دارد.

انتهای پیام/