فرماندار تربت جام گفت: با توجه به این که فرماندار ناظر بر عملکرد دستگاه های اجرایی می باشد سپردن ریاست شورای آموزش و پرورش به شخص فرماندار باعث شده دهان دولت برای نظارت بسته و این شورا بی خاصیت شود.

به گزارش جام روز، علی رستمی فرماندار تربت جام ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش که در فرمانداری برگزار شد با اشاره به جایگاه این شورا گفت: با توجه به این که فرماندار ناظر بر عملکرد دستگاه های اجرایی می باشد سپردن ریاست شورای آموزش و پرورش به شخص فرماندار باعث شده دهان دولت برای نظارت بسته و این شورا بی خاصیت شود.

علی رستمی ادامه داد: این شورا نمی تواند از ظرفیت قانونی خود برای تغییر حتی یک معلم یا تشویق کارکنان برجسته این اداره اقدام کنند و مصوباتش برای تعطیل کردن مدارس در روز های برفی قابل اجرا است.

وی عنوان داشت: فرماندار حاضر است بدون برگزاری جلسه  تمام خواسته های آموزش و پرورش را تصویب کند و تشکیل این شورا بیشتر برای دادن مشورت تا گرفتن تصمیمات کاربردی و اساسی است و نا گزیریم این جلسه ها را تشکیل دهیم.

فرماندار تربت جام تصریح کرد: دو سال تلاش کردیم تا به رده های بالا شرایط منطقه را به قبولانیم که منطقه عملیاتی است و اگر بخواهیم فوق العاده فرهنگیان برای منطقه مرزی را مخدوش کنیم سیستم دچار لطمه می شود و آموزش و پرورش برنامه ریزی کند تا از ظرفیت نیروهای کار آمد در همه مناطق استفاده شود.

رستمی یاد آور شد: اعتراض مردمی باعث شده کار گروهی بررسی کنند نقش فوق العاده پرداختی مناطق مرزی را بر دیگر بخش های شهرستان که در نتیجه سندی که بیرون آمد حضور معلمان برجسته در مناطق مرزی باعث افزایش و بالا رفتن سطح آموزش مناطق مرزی نشده بود و همچنان مناطق دیگر رتبه های برتری داشتند.

در ادامه حجت الاسلام جواد طاهری امام جمعه تربت جام با تقدیر از عملکرد مدیر آموزش و پرورش بیان داشت: بهترین غذای انسان علم و اولین آموزنده بشر و هدایت کننده خداوند متعال است.

حجت الاسلام طاهری ابراز داشت: در آموزش و پرورش به ورزش دانش آموزان کمتر پرداخته می شود و سبک زندگی امروز جامعه باعث کاهش روحیه نشاط و تحرک در کودکان شده است که لازم برنامه ریزی تا در وقت های تعطیلی مدارس حیاط های این مکان ها به محلی برای ورزش تبدیل شود.

وی با اشاره به مشکلات زیرساختی در آموزش و پرورش بیان داشت: نماینده شهرستان از توان خود در کشور استفاده کند تا اعتبار بیشتری برای این حوزه مهم کسب تا با حمایت ها دولت و مردم مشکلات رفع شود.

انتهای پیام/