امام جمعه تربت جام گفت: آمریکا شیطان بزرگ و 13 آبان فرصت مناسبي براي تبري جستن از شيطان بزرگ و استکبار ستيزي است که بايد تبديل به يک فرهنگ عمومي شود.

به گزارش جام روز، حجت الاسلام جواد طاهری امام جمعه تربت جام ظهر امروز در جلسه ستاد بزرگداشت ۱۳ آبان که در فرمانداری برگزار شد با اشاره به آیات قرآن کریم گفت:اینکه ما روزهای از سال را یوم الله می دانیم و در آن روز شعار مرگ بر آمریکا سر می دهیم به خاطر فسلفه وجودی قرآن است که می گوید شیطان دشمن آشکار پس وقتی می شناسید او را دشمن بدانید و در ۱۳ آبان اعلام دشمنی با شیطان می کنیم.

حجت الاسلام طاهری ادامه داد: آمریکا شیطان بزرگ و ۱۳ آبان فرصت مناسبی برای تبری جستن از شیطان بزرگ است و استکبار ستیزی باید تبدیل به یک فرهنگ عمومی شود.

وی با اشاره به تاریخ زندگی بشر افزود: در دوران های مختلف تاریخی بشر دچار برده داری بوده است که امروز می بینید داعش و طلبان که پرورش یافته شیطان بزرگ و استکبار جهانی هستند زن و کودکان را به فروش می رسانند و آمریکا می خواهد با هجمه به جمهوری اسلامی مردم ایران را برده و ذلیل ببیند و حضور مردم در راهپیمایی ها مختلف باعث نا امیدی او شده است.

امام جمعه تربت جام با اشاره به علت خروج ابلیس از بهشت عنوان داشت: ابلیس به خاطر تکبر در برابر خداوند از رحمت الهی بی بهره شد آموزش و پرورش باید با تبین جنایات و خیانت ها آمریکا در حق ملت ایران تنفر از این حکومت متکبر را در بین دانش آموزان قبل از ۱۳ آبان در برنامه های روشنگری مشخص کند تا در راهپیمایی شاهد حضور چشمگیری و پر شور دانش آموزان باشیم.

حجت الاسلام طاهری تصریح کرد: آمریکا به عنوان بدهکارترین کشور جهان حاضر به تحمل دیگر کشورها نیست وبه دنبال بردگی ملت ها و اگر می بینید به سپاه و نیروهای مجاهد حمله می کند برای ایستادگی آنها روی پای خودشان است.

وی تاکید کرد: روز ۱۳آبان روز تنفر از استکبار جهانی است که این امر باید ازدوران کودکی به فرزندان آموزش داده شود که آموزش و پروش نقش مهمی در این امر دارد.

انتهای پیام/