امام جمعه تربت جام گفت: سران ارتش قبل از انقلاب در خدمت طاغوت بودند ولی امروز آنان تابع ولایت و در خدمت مظلومان عالم هستند و ما لباس ارتش را مقدس و بر آن بوسه می زنیم.

به گزارش جام روز، ظهر امروز همزمان با ایام شهادت پیام رسان نهضت عاشورا امام سجاد (ع) دومین یادواره ۲۸۲ شهید ارتش شهرستان های تربت جام،تایباد،باخرزو فریمان به حضور فرماندهان ارشد نظامی خراسان رضوی به میزبانی تیپ ۳۸ زرهی محمد رسول الله نزاجا در مصلی الغدیر تربت جام برگزار شد.

حجت الاسلام جواد طاهری امام جمعه تربت جام با مقایسه ارتش قبل و بعد از انقلاب گفت: سران ارتش قبل از انقلاب در خدمت طاغوت بودند ولی امروز آنان تابع ولایت ودر خدمت مظلومان عالم هستند وما لباس ارتش را مقدس و برآن بوسه می زنیم.

حجت الاسلام طاهری افزود:  ارتش جمهوری اسلامی با تبیعت از اسلام با در رکاب ولایت در خدمت به مردم پیشقدم و از پشتوانه مردمی برخوردار و مدافع استقلال وامنیت است.

وی ادامه داد: ارتش امروز شهادت طلب و در مسیر حق و در دفاع مظلومان در کشورهای همسایه حاضراست واین در صورتی که قبل از انقلاب سران آنها ترسو و از مرگ می ترسیدند اما همان دوران بدنه ارتش مومن و با فرمان امام لبیک گفتند وبه مردم پیوستند.

امام جمعه تربت جام تاکید کرد: برگزاری محفل شهدا برای این است که راه آنان را ادامه و بدانیم که راه شهدا با روحیه انقلابی محقق می شود و برای ما حسرت است که نمی توانیم مانند آنها با خدا معامله کنیم.

حجت الاسلام طاهری بیان داشت: ولایت مداری رکن اساسی ارتش است و زیر پرچم اسلام با تبعیت از رهبری دین شناس با تقوا و مدبر جانش را فدای اسلام و انقلاب می کند.

وی با اشاره به فرمان آتش به اختیار رهبری خاطر نشان کرد: جوانان و مردم انقلاب باید هرکجا که هستند ضعف وسستی را دیدند فریاد بزنند تا صدایشان در تهران شنیده شود وبداند امام جمعه از نیروهای انقلابی حمایت می کند.

امام جمعه خطاب مسئولان یادآورشد: صاحب کشور مردم هستند و نباید به خاطر اینکه ضعفی را مطرح می کنند با آنان تندر و غیر منطقی بگویند و مدیران با صبر از راهکارهای انقلابیون استقبال کنند که بنفع نظام ومسئولان است.

حجت الاسلام طاهری تاکید کرد: روحانیت منطقه پشت سر مردم، مسئولان و امامان جمعه انقلابی حاضر هستند و در مقابل جریان ها که بخواهد نیروهای انقلابی را تخریب کنند آرام وبی تفاوت نخواهیم بود.

در این محفل معنوی پس از اجرای سرود های انقلابی، مداحی، قرائت مقاله و تشیع نمادین پیکر شهید از کتاب لاله های افلاکی رو نمایی شد و از سوی تیپ ۳۸ زرهی به خانواده شهدا لوح سپاس وتندیس ایثار اهدا گردید.