گفت: امروز مهمترین مساله ای که در جامعه باید رعایت شود اتحاد است و مسئولان به جای پداختن به حواشی به دنبال رفع مشکلات مردم باشند و مشکل آفرینی نکنند.

به گزارش جام روز، مولوی شرف الدین جامی الاحمدی امام جمعه اهل سنت تربت جام شب گذشته در جلسه معتدمین وهیئت امنای مزار شیخ احمد جامی که در محل دفتر امام جمعه برگزار شد گفت: امروز مهمترین مساله ای که در جامعه باید رعایت شود اتحاد است و مسئولان به جای پداختن به حواشی به دنبال رفع مشکلات مردم باشند و مشکل آفرینی نکنند.

مولوی جامی الاحمدی با اشاره به قیام امام حسین (ع) افزود: موفقیت این نیست که از کارزارها سالم خارج شویم واین موضوعی بود که در شهادت مظلومانه امام حسین (ع) به خوبی دیده می شود در آن زمان اگر چه ایشان از ستمکران ویزدیان شکست خوردند اما امروز خون فرزند رسول الله در جوشش است ومردم را هدایت می کند.

وی تصریح کرد: اگر چه علمای اهل سنت تعزیه را بیش از سه روز نمی گیرند اما برای امام حسین (ع) بعد از گذشت چندین سال به خاطر مقام والای ایشان وقیام برای خدا مراسم سوگواری می گیرند تا بدانیم که باید در راه خدا استقامت داشته و تنها به اشک اکتفا نشود.

امام جمعه اهل سنت تربت جام با اشاره به عاقبت دشمنان امام حسین خاطرنشان کرد: تمام کسانی در کشتن امام حسین(ع) نقش داشتند درهمین دنیا به سزای عمل خود رسیدن و مجازات شدند و باید توجه داشته باشید که رفتار و کردار ما در دنیا سنجیده می شود.

مولوی جامی الاحمدی عنوان داشت: ایجاد رفاه برای مردم در سایه امنیت محقق می شود و ناامنی مساله ای مهمی است وباید سعی شود از تفرقه دوری شود.

وی اعلام داشت: متاسفانه عده ای به دنبال تفرقه در منطقه هستند و بدانند که کارشان اشتباه است و امیدواریم مردم با ملاحظه منطقه کار را به افراد بی ریشه و بی درایت نسپارند وبا کسانی همراهی و واگذار نمایند که همسو با سیاست کشور حرکت می کنند.

امام جمعه اهل سنت تربت جام ادامه داد: مدیران و مسولان بدانند دوران مدیریت کوتاه است و بدانند رفتارهای آنان در ذهن مردم می ماند پس مسئولان در راستای وحدت ، انسجام و یکدلی جامعه تلاش کنند.

مولوی جامی الاحمدی بیان کرد: مردم شیعه و اهل سنت برای منطقه تصمیم بگیرند تا جامعه با اتحاد بر فتنه های دشمن پیروز شوند و وحدت مسلمانان از توصیه های اسلام، امام خمینی(س) و رهبری است.