امام جمعه تربت جام گفت: امروز دولتی که نمی خواست مقابل آمریکا بایستد به این نتجیه رسید که باید در مقابل کدخدای پوشالی غرب با شعار هیهات من الذله در پاسخ رئیس جمهور آمریکا موضع مقتدارانه بگیرد و ملت قهرمان قاطعانه از این اقدام رئیس جمهور ایران حمایت می کنند.

به گزارش جام روز، حجت الاسلام جواد طاهری امام جمعه تربت جام امروز در مصلی الغدیر با اشاره به سخنان رئیس جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل مبنی بر تروریست خواندن و نبود دمکراسی در ایران گفت: رئیس جمهور آمریکا با دروغ پردازی و تهدید ایران را به ترورسیم ونبود دمکراسی متهم می کند و این در صورتی است که جمهوری اسلامی ایران بیشترین آسیب را از ترور دیده و بیش از ۱۷ هزار شهید ترور دارد و در انتخابات امسال خبرنگار های غربی دمکراسی واقعی را در میدان عمل دیدند و اینگونه سخنان ترامپ باعث رسوایی آمریکا می شود.

حجت الاسلام طاهری افزود: امروز دولتی که نمی خواست مقابل آمریکا بایستد به این نتجیه رسید که باید در مقابل کدخدای پوشالی غرب با شعار هیهات من الذله در پاسخ رئیس جمهور آمریکا موضع مقتدارانه بگیرد و ملت قهرمان قاطعانه از این اقدام رئیس جمهور ایران حمایت می کنند.

وی تصریح کرد: آمریکا با عملکردی و عصبانیت که در سازمان ملل نشان داد به همه جهانیان ثابت کرد که در موضع ضعف قرار دارد وتوانایی رهبری جهان را ندارد وبه سمت اضمحلال و فروپاشی پیش می رود.

امام جمعه تربت جام خاطرنشان کرد: بی اعتنایی وبی ادبی رئیس جمهور آمریکا باید برای دولتمردان نظام اسلامی یک درس باشد که نمی شود به دشمن اعتماد کرد و ما باید به توان خودمان تکیه کنیم که یکی از مهمترین اصول انقلاب است.

حجت الاسلام طاهری تاکید کرد: امام خمینی به ما یاد داد که هر کجا شیطان بزرگ عصبانی بود آنجا نقطه قوت ما و بدانید هر کجا دشمن لبخند زد نقطه ضعف ما است.

وی با اشاره به درس های عاشورا عنوان داشت: نفی طاغوت، استکبار ستیزی،  بی اعتمادی به دشمن، مبارزه با فرهنگ غرب، تشکیل حکومت اسلامی و اجرای امربه معروف ونهی از منکر از جمله درس ها نهضت عاشوراکه به قیام سالار شهیدان بها و عظمت بخشیده است.

امام جمعه تربت جام ابراز داشت: عاشورا درس مقاومت به جهانیان داد که با فرهنگ ایثار و فداکاری  پیروزی در گستره زمان به دست می آید و سرانجام طاغوت و مستکبرین از بین رفتن است.

حجت الاسلام طاهری اجرای فریضه الهی امربه معروف ونهی از منکر در جامعه لازم و ظروری دانست و گفت: دختران ما باید زینبی عمل کنند و با داشتن چادر با فرهنگ برهنگی غرب در حال مبارزه هستند و مردان باید مانند بنی هاشم در پایبندی به اسلام و دلبستگی به امامت و ولایت تلاش کنند.

وی با اشاره به آغاز هفته امر به معروف و نهی از منکر اعلام داشت: برپایی این فریضه الهی نیازمند توجه و حمایت مسئولان از عامران به معروف و ناهیان از منکر دارد تا بشود خیلی از اشتباهات جامعه را اصلاح و با فرهنگ غلط مقابله کرد.

امام جمعه تربت جام بیان کرد: امروز در جامعه همه افراد مدعی تبعیت از امام حسین دارند و اگر می خواهند واقعا از امام خود تبیعیت کنند باید شبیه ابا عبدالله عمل نمایند وبداند محبوب تر از نماز نزد امام حسین (ع) نبوده و هرچه را که سیدالشهدا دوست داشت ومطالبه می کرد را پیگیری کنند.

انتهای پیام/