امام جمعه تربت جام مهمترین پایگاه اجتماعی را مسجد دانست و گفت: این مکان کشور را صاحب قدرت و امنیت کرده؛ اما متاسفانه دولت به اندازه ای که بهره می برد به این مکان کمک نمی کند.

به گزارش جام روز، حجت الاسلام جواد طاهری امام جمعه تربت جام امروز در جمع ارکان مسجد که در مصلی الغدیر تربت جام برگزار شد با اشاره به اهمیت و جایگاه مساجد گفت: مهمترین پایگاه اجتماعی مسجد است که کشور را صاحب قدرت و امنیت کرده و دولت به اندازه ای که بهره می برد باید به این مکان کمک نمی کند و غافل هستند که امنیت جامعه به حاطر حضور و نقش مسجد است.

حجت الاسلام طاهری افزود:  مسجد یک دانشگاه و مجموعه بزرگ و وسیعی که می تواند در همه عرصه ها فعالیت کند و پایگاه مستحکمی است که بزرگان سیاسی اگر اهل خدمت باشند از قدرت آن احساس آرامش می کنند.

وی با اشاره به افزایش منکرات در جامعه بیان داشت: امروز اگر شاهد این هستید که منکرات در جامعه گسترش پیدا کرده به دلیل کم توجهی به مساجد است و مسئولان برای تقویت این پایگاه کمکاری کردن و می بینیم نماینده مجلس در شهری دیگر نسبت به مسجد توهین می کند و نمی داند که خاصیت و نقش این مکان چیست و قرار است معروف از مسجد شروع شود.

امام جمعه تربت جام با اشاره به حضور بسیج در مساجد یادآور شد: افراد تندرو از تابلوهای بسیج در کنار مساجد اهل سنت می ترسند و معتقدند این مساجد مورد عنایت حکومت است و بدانند مولوی های تقریبی مورد حمایت و تقویت هستند.

حجت الاسلام طاهری تصریح کرد: شورای فرهنگی مساجد باید بیش از این فعال شود و خروجی برنامه های مساجد حضور پر شور مردم در نماز جمعه است.

وی تاکید کرد :مهمترین رکن مسجد پایگاه بسیج و تابلو تفسیر قرآن است که مردم بداند سنگر قرآن کجاست و بهترین شیوه جذب افراد به مسجد خوش اخلاقی با جوان است.

امام جمعه تربت جام عنوان داشت: تعدادی از مساجد شهرستان نیم ساز و در حال ساخت است که خیرین با تشکیل مجمع خیرین مساجد به کمک آنها بیایند و نشان دهند آمادگی دارند برای خدا خانه بسازند.

حجت الاسلام طاهری بیان داشت: در مسجد باید وحدت را تقویت کرد و بناید اجازه دهیم در مساجد به مقدسات شیعه و اهل سنت اهانت شود و امروز داعش که با نام اسلام فعالیت می کند به فقه اسلام عمل نمی کند و براساس فقه همه مذاهب اسلامی آنان مسلمان نیستند.

وی بااشاره به وحدت میان مذاهب اسلامی ابراز داشت: وحدت میان شیعه و اهل سنت سیاسی نیست بلکه براساس مبنای اعتقادی  امام صادق علیه السلام و امام ابوحنیفه است که معتقدند هرکس که شهادتین را هرچند ظاهری به زبان بیاورد مسلمان و ما باید از حون و مال او دفاع کنیمو

امام جمعه تربت جام ادامه داد: امروز اگز کسی به مولویان اهل سنت اهانت کند وظیف شیعیان است که از مولوی حمایت کند و اگر شخص یا گروهی به شیعیان اهانت کرد بر اهل سنت واجب است حمایت کنند.

انتهای پیام/