رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان رضوی گفت: امروزن سل جوان درفضای مجازی با تیرهای استکبار جهانی مواجه است و می خواهند این نیروی پرجوش اسلام را در فضای مجازی و حقیقی با بیشترین همجه ها زمین گیر کنند و پناهگاه آنان مسجد است.

به گزارش جام روز، حجت السلام محمد وفایی رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان رضوی امروز در جمع ارکان مسجد که در مصلی الغدیر تربت جام برگزار شد با اشاره برنامه ریزی دشمن برای جوانان گفت: امروز پناهگاه نسل جوان مسجد است و استکبار جهانی در فضای مجازی می خواهد این نیروی پرجوش اسلام  را در فضای مجازی و حقیقی با بیشترین همجه ها زمین گیر کند.

حجت السلام وفایی افزود: امروز دغدغه اصلی خانوداه ها مشکلات فرهنگی و اجتماعی جوانان است و مهمترین پایگاه که می تواند پاسخگوی این هجمه ها باشد و در مقابل استکبار ونیروهای داخلی آنان ایستادگی کندمسجد است.

وی با اشاره به برنامه ریزی استکبار جهانی برای تغییر ماهیت جامعه تصریح کرد: صهینویست جهانی ۴۷ سال پیش با آتش کشیدن مسجد الاقصی می خواست این پایگاه مردمی را از بین ببرد که کشورهای اسلامی با نام گذاری این روز نگذاشتن این خباتث استکبار فراموش شود.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان رضوی با اشاره به ظرفیت ها مساجد خاطر نشان کرد: اگر دشمن اسلام این ظرفیت را در اختیار داشت چگونه برنامی ریزی و از این فرصت استفاده می کرد، انصاف نیست از وظیفه خدمت به مردم و نمازگزاران که وظیفه اصلی ارکان مسجد است و اگر غفلت کنیم از اعتلای دین اسلام در جهان کاسته می شود.

حجت الاسلام وفایی ادامه داد: امروز جوانان انقلابی همانند شهید حججی ها که برای دفاع از حریم اسلام و اهل بیت جان و سر می دهند و درجهان موجی ایجاد کرده و در برابر استکبار جهانی ایستادند تربیت شده مساجد هستند.

وی تاکید کرد: در جامعه کذایی که خیلی از حریم ها آن از بین رفته است جوان مدافع حرم در دامن مسجد پرورش یافته و رشد کرده اند؛ مسئولان همت کنند مسائل فرهنگی مساجد بیش از گذشته پیگیری شود.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان رضوی با اشاره به رشد ابزار های رسانه ای جدید در جامعه بیان داشت: مسئولان مساجد از ابزار های جدید برای انتقال مفاهیم وجذب جواناناستفاده کند و برنامه ریزی کنند مساجد به سمت هوشمند سازی حرکت شود.

حجت الاسلام وفایی تاکید کرد: کارکرد مسجد باعث دشمنی استکبار با این پایگاه شده است و می خواهد مساجد را تغییر وضعیت دهد وارکان مسجد باید با وحدت و همدلی توده مردم را به میدان بیاورند وبا برنامه های فرهنگی مساجد را متحول کنند.

لنتهای پیام/