فرماندار تربت جام گفت :شهرستان تربت جام صنعتی شدن را تازه آغاز کرده و امروز شهرک های صنعتی آماده راه اندازی وسرمایه گذاری بخش خصوصی شده است.

به گزارش جام روز، علی رستمی فرماندار تربت جام ظهر امروز در جلسه شورای اداری تربت‌جام که در سالن شهید نصیری برگزار شدبا معرفی شهرستان در بخش های صنعت، کشاورزی، دامپروی و بهداشت درمان گفت: با اجرای سیاست های دولت برای کاهش مصرف آب در امور کشاورزی که باعث شد ۳۵ درصد سطح زیر کشت کاهش پیدا کند اما تولیدات کشاورزی کاهش نیافت و همچنان این شهرستان رتبه اول را تولید گندم و خربزه در استان خراسان رضوی دارد.

رستمی با اشاره به قابلیت گردشگری شهرستان افزود: مجموعه آثار تاریخی شیخ جام برای ثبت یونسکو آماده شده و برای ادامه کار درخواست همکاری دستگاه  های کشوری است.

وی بیان داشت: در حوزه امنیت اجتماعی، فردی، مرزها و سرزمینی اقدامات شایسته صورت گرفته که از رشد هزار و ۲۰۰ درصدی کشف مواد مخدر برخور داریم.

فرماندار تربت جام تصریح کرد: این شهرستان صنعتی شدن را تازه آغاز کرده و امروز شهرک صنعتی شهر نصرآباد و تربت جام آماده راه اندازی وسرمایه گذاری بخش خصوصی شده است.

رستمی ادامه داد: فاز دوم شهرک صنعتی تربت جام با گاز رسانی که صورت گرفته مشکلی برای فعالیت ندارد و امید است این شهرستان با توجه به منابع بسیار معدنی مانند عرصه کشاورزی در رتبه های بالا قرار گیرد.

وی با توجه به مشکل اشتغال جوانان خاطرنشان کرد: هنرمندی مدیران است که با کارآفرینی و توان محلی قابلیت ها اشتغال را فعال کند و مساله اشتغال حل شود.

فرماندار تربت جام عنوان داشت: این شهرستان با قابلیت های بسیاری که در حوزه کشاورزی دارد لازم است صنایع مربوط به کشاورزی بیش از گذشته فعال شود و امروز در ذخیره سازی گندم توسط خش خصوصی رتبه اول استان خراسان رضوی را دارد.

رستمی با اشاره به نام گذاری شهر وحدت برای تربت جام ابراز کرد: این شهرستان با توجه به اینکه بیشترین مرز را در استان خراسان رضوی دارد ولی به همت نیروهای مسلح و اتحاد بین شیعیان با اهل سنت توانسته اند با اشراری که زمانی امنیت این منطقه را از بین برده بودند برخورد کنند و امروز در امنیت کامل فضای امنی ایجاد شده است.

انتهای پیام/