نماینده تربت جام در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز جهان اسلام نیازمند همدلی و دروی از تنش ها بوده و کشور عربستان بدنبال بهبود روابط با ایران است و امیدواریم حجاج با آرامش و سلامت به کشور باز گردند.

به گزارش جام روز، جلیل رحیمی جهان آبادی نماینده تربت جام در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز در جلسه شورای اداری تربت‌جام که در سالن شهید نصیری برگزار شدگفت: امروز جهان اسلام نیازمند همدلی و دروی از تنش ها بوده و کشور عربستان بدنبال بهبود روابط با ایران است و امیدواریم حجاج با آرامش و سلامت به کشور باز گردند.

رحیمی با اشاره به گستردگی حوزه انتخابیه بیان داشت: دولت در حال تهیه لایحه افزایش نمایندگان است و حق مردم تایباد وباخرز داشتن یک کرسی در مجلس است و یک نماینده توان رسیدگی به مشکلات حوزه انتخابیه با ۴۰۰ هزار نفر جمعیت را ندارد.

وی با اشاره به مسائل اقتصادی منطقه خاطرنشان کرد: سیستم پرداخت تسهیلات با کارمزد بالا باعث شده است که جامعه اهل سنت نتواند از این خدمات استفاده کنند و این موضوع باعث خروج سرمایه به خارج از شهرستان شده و لازم است بانک اسلامی تاسیس شود.

نماینده مجلس شورای اسلامی تربت جام با اشاره به خشکسالی های اخیر تصریح کرد: خشکسالی ها اخیر باعث شده دامپروری در منطقه در حال نابودی قرار گیرد و به این امر باعث ایجاد فقر و روی آوردن مردم به سمت اعمال خلاف قانون شده است.

رحیمی با اشاره به حق آبه مردم بخش صالح آباد تربت جام گفت: دولت برای احداث سد دوستی مردم سه روستا را منتقل کرد و به آنان هیچ حقی برای استفاده از آب سد ایجاد نکرده و این امر باعث افزایش جمعیت مهاجران وحاشیه نشینی در شهرهای بزرگ شده است.

وی با اشاره به وضعیت دهیاران عنوان داشت: دهیاران امنیت شغلی ندارند و باید اختیارات بیشتری به آنها داده شود تا بتواند روستا را به خوبی مدیریت کنند.

نماینده مجلس شورای اسلامی تربت جام با اشاره به توسعه ریلی شهرستان ابراز داشت: توسعه ریلی قرار بود از مسیر سنگ بست به دوغارون متصل شود که در حال حاضر تا فریمان رسیده است و الباقی روی کاغذ مانده است.

رحیمی با اشاره به مشکلات کشاورزان یادآور شد: اتکای مردم منطقه به صنعت کشاورزی است و تاخییر در پرداخت پول گندم خسارت های فرآوانی به کشاورزی حوزه استحفاظی وارد کرده که تقاضایی پرداخت هرچه سریع تر مطالبات را داریم

وی ادامه داد: زعفران به عنوان کالای پر سود در منطقه شناخته می شود که با خروج فله ای این محصول بیشترین خسارت متوجه کشاورزان شده و سود واقعی آن نصیب دلالان می شود و تنها راه جلوگیری از خسارت اختصاص اعتبار لازم جهت بومی سازی صنعت بسته بندی زعفران است.