معاون مشارکت های خیرین سلامت کشور گفت: به همت خیرین و نیوکاران مجمع خیرین سلامت تربت جام ساختمان پایگاه اهدای خون به بهره برداری رسید و می تواند قطب مهمی در تولید و فرآورده های خونی که زیر بنای تمام عمل های جراحی است نقش موثری ایفا کند.

به گزارش جام روز، سید محمد طباطبایی معاون مشارکت های مردمی ، روابط عمومی و اطلاع رسانی خیرین سلامت کشور در مراسم بهره برداری از پایگاه اهدای خون تربت جام با تشکر و قدر دانی از خیرین سلامت شهرستان گفت: به همت خیرین و نیوکاران مجمع خیرین سلامت تربت جام عملیات ساختمانی پایگاه اهدای خون در مدت یکسال انجام شد وبه بهره برداری رسید که می تواند قطب مهمی در تولید و فراورده های خونی که زیر بنای تمام عمل های جراحی است نقش موثری ایفا کند.

طباطبایی افزود: خیرین سلامت علاوه بر ورود به حوزه های ساخت و سخت افزاری نسبت به مسائل نرم افزاری، پژوهشی و کارهای پیشگیرانه بپردازند.

وی ادامه داد: توقع از خیرین سلامت و مسئولان شهرستان این است که با وحدتی که دارند این منطقه را به قطب درمانی و اقتصادی سلامت تبدیل کنند و از ظرفیت های شهرهای مجاور و توریست سلامت غفلت نکند.

در ادامه علی رستمی فرماندار تربت جام گفت: پایگاه اهدای خون تربت جام با تلاش و همت نیکوکاران سلامت احداث شده است ویکی از آرزوهای دیرینه مردم این منطقه محقق و انتقال خون صاحب خانه شد.

رستمی افزود: سومین شهرستان بزرگ استان خراسان رضوی نیازمند داشتن چنین پایگاهی بود که با فعال شدن این مرکز می توان بلوک درمان پذیرش از بیماران داخلی و خارجی شد.

سپس محمود جامی مدیر عامل مجمع خیرین سلامت تربت جام گفت: مجمع خیرین سلامت با عضویت جمعی از نیکوکاران در سال ۹۰  تاسیس و خدمات ارزنده ای در حوزه سلامت و درمان به شهروندان ارائه کرد.

جامی افزود: احداث استراحت گاه در بیمارستان سجادیه برای همراهان بیماران ، کلینک تخصصی، اهدای زمین ، حمایت از هزار و دویست بیمار صعب العلاج ، بازسازی ساختمان های مراکز درمانی ، بخش دیالیزه شهر نصرآباد وصالح آباد این شهرستان و …. گوشه ای از خدمات این مجمع مردمی بوده است.

وی خاطرنشان کرد: ساختمان پایگاه انتقال خون در زمینی به مساحت ۶۵۰ متر مربع و ۸۰۰ مترمربع زیربنا در دو طبقه احداث شده است که تا کنون ۶۰۰ میلیون تومان برای راه اندازی فاز اول هزینه شده است.

مدیر عامل مجمع خیرین سلامت تربت جام ادامه داد: با راه اندازی پایگاه انتقال خون تربت جام شرق خراسان را تحت پوشش فرآورده های خونی قرار می دهد و نیازی نیست که از مرکز استان خون مورد نیاز بیماران تامین شود.

جامی یادآور شد: با راه اندازی پایگاه انتقال خون روزانه ۶۰ واحد خون گیری صورت می گیرد که در چرخه مصرف شرق خراسان قرار گرفته که می تواند جان بسیاری از انسانهای نیازمند به خون را نجات دهد.

وی بیان داشت: هرکجا که از مجمع خیرین در ابعاد مختلف کمک رسانی خواسته شده ورود پیداکردیم و حتی ده ها هزار نفر فاقدین شناسنامه، مددجویان کمیته امداد وبهزیستی هزینه های درمانی آنان پرداخت شده است.

انتهای پیام/