رئيس مرکز فني و حرفه اي تربت جام گفت: مرکز فني و حرفه اي تربت جام سالانه بيش از دو هزار و 500 کار آموز را آموزش مي دهد تا با پرورش نيروي کار ماهر نياز بازار تامين شود.

به گزارش جام روز، اسماعیل اسکندری رئیس مرکز فنی و حرفه ای تربت جام گفت: مرکز فنی و حرفه ای تربت جام از سال ۷۰ بایک تیم سیار آموزش کار آموزان را شروع نموده باایجاد ۹ کارگاه با ۲۵ رشته سالانه بیش ازدوهزار و ۵۰۰ کارآموز را آموزش می دهد تا با پرورش نیروی کار ماهر نیاز بازار تامین شود.

اسکندری افزود: این مرکز با ایجاد کارگاه های برق صنعتی و ساختمان، جوشکاری، اتومکانیک، تاسیسات، عمران، طراحی دوخت، هنرهای تضمینی، طلا و جواهر سازی کارآموزان را آموزش می دهد و گواهی مهارت یرای آنان صادر می شود.

وی ادامه داد: برای گسترش آموزش های فنی وحرفه ای در بخش خصوصی در قالب ۲۵ آموزشگاه آزاد در رشته ها مختلف از علاقه مندان ثبت نام به عمل می اید و کار آموزان مهارت های لازم را کسب می کنند.

رئیس مرکز فنی و حرفه ای تربت جام با اشاره به اهمیت آموزش روستائیان تصریح کرد: تیم سیار مرکز فنی و حرفه ای شهرستان تربت جام در راستای اقتصاد مقاومتی و آموزش روستاییان به مناطق محروم و کم برخوردار از فضای آموزشی سفر می کند وآموزش های فنی و حرفه ای را برای آنان برگزار می کند تاشاهد اشتغال پایدار در روستا شویم.

اسکندری خاطر نشان کرد: به دلیل اینکه جامعه نیازمند نیروی ماهر و متخصص و روستا فضای مناسب برای توسعه رشته های حرفه آموزی می باشد این مرکز با درخواست بسیاری از روستا مواجه می شود که رسیدگی به همه روستا با یک تیم کافی نیست.

وی ابراز داشت: تمام کسانی که در دوره های آموزشی فنی و حرفه ای ثبت نام می کنند برای دریافت گواهی مهارت باید در آزمون های ادواری این مراکز شرکت نمایند ودر صورت کسب نمرات قبولی موفق دریافت گواهی حرفه آموزی می شوند.

رئیس مرکز فنی و حرفه ای تربت جام یادآور شد: تنوع حرف های آموزشی در رشته های مشاغل خانگی، تولید،بازاریابی و فروش از ویژگی های این مرکز می باشد که توانسته مخاطبان بیاری کسب کنند.

اسکندری بیان داشت: آموزش حرفه های کشت گلخانه ای، برق کار ساختمان درجه یک و پرورش قارچ دکمه ای در برنامه آینده این مرکز قرار دارد که فضای فیزیکی آن آماده شده است.