فرمانده سپاه تربت جام گفت: هر كرسي مسئوليت خون بهاي بيش از 10 شهيد است و اين صندلي رياست ثمره تلاش و مجاهدت هاي بسياري بوده و كم توجهي مديران به برنامه هاي فرهنگ ايثار و شهادت پذيرفته نيست.

به گزارش جام روز، ابوطالب جوان فرمانده سپاه تربت جام ظهر امروز در جلسه ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد با اشاره به ایثار گری ها و رشادت های رزمندگان اسلام گفت: هر مسئول بر اساس آمار باید در کرسی بنشیند که خون بهای بیش از ۱۰ شهید است و این صندلی ریاست ثمره تلاش و مجاهدت های بسیاری بوده و اگر شهدا نبودند وضعیت ایران اسلامی بدتر از عراق، سوریه و افغانستان بود.

جوان با اشاره به حضور کمرنگ مدیران اجرایی در مجالس تجلیل از شهدا تصریح کرد: شهدا می توانستند فرماندار، شهردار و … باشند و برای رسیدن به قدرت تلاش کنند آنها رفتند تا امروز این کرسی ها در اختیار خدمتگزاران قرار گیرد که حضور کمرنگ مسئولین ارشد شهرستان در مجالس باعث می شود مسئولان کمتر به مقوله شهید و شهادت توجه کنند.

وی با اشاره به پوشیدن لباس مقدس بسیج در هفته دفاع خاطرنشان کرد: حضرت امام (ره) افتخار می کرد که بسیجی است و بر بازوان بسیجیان بوسه زد و این سنت که مسئولان در هفته دفاع مقدس لباس رزم بسیج را برتن می کنند بسیاری عالی  و در بالا بردن روحیه بسیجیان موثر است.

فرمانده سپاه تربت جام تاکید کرد: پوشیدن لباس مقدس بسیج نماد و شاخص دفاع مقدس است و مسئولان و کارکنان ادارات در این هفته با لباس بسیج در محل کار حاضر شوند.

جوان اعلام کرد: در دفاع مقدس برنامه های نمایش اقتدار و قدرت نیروهای مسلح، تجلیل از خانواده شهدا و ایثارگران، همایش بزرگ رزمندگان اسلام، نمایشگاه جبهه و جنگ، ویزیت رایگان، برپایی ایستگاه صلواتی، عطر افشانی مزار شهدا، برگزاری هشت یادواره شهید و رونمایی از یادمان شهدای مدرسه در سطح شهرستان برگزار می شود.

در ادامه احمد شافعی معاون فرماندار تربت جام با اشاره به نیاز جامعه و کم کاری های فرهنگی گفت: هفته دفاع مقدس فرصت خوبی است تا دستاوردهای جبهه و جنگ به نسل های بعدی منتقل شود.

شافعی افزود: مدیران موظفند در برنامه های اجرایی ستاد هفته دفاع مقدس با لباس بسیج پررنگ شرکت کنند و عملکرد مدیران در پایان این هفته مورد ارزیابی قرار می گیرد.

وی بیان داشت: برپایی نمایشگاه دائمی دهکده مقاومت برای انتقال و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و نمایش دستاوردهای جبهه وجنگ کار بسیار پسندیده و ارزشمندی است.