امام جمعه تربت جام گفت: مساجد توانسته اند با تربیت انسان های متعهد و با تقوا جنگ و برنامه های مختلف اجتماعی در کشور را مدیریت کند و پشتوانه قوی برای حکومت اسلامی باشد.

به گزارش جام روز، حجت الاسلام جواد طاهری امام جمعه تربت با اشاره به آتش سوزی و بی حرمتی صهیونیست ها به مسجد الاقصی گفت: انقلاب اسلامی از پایگاه مساجد شروع و مدیریت شد که توانست با تربیت انسان های متعهد و با تقوا جنگ و برنامه های مختلف اجتماعی در کشور را مدیریت کند و پشتوانه قوی برای حکومت اسلامی است که این موضوع باعث خشم  دشمنان می باشد و امروز می بینیم به خاطر نفوذ مسجد در بین مسلمانان مسجدالاقصی توسط رژیم جعلی صهیونس در آتش می سوزد.

حجت الاسلام طاهری ادامه داد: به دنبال بی حرمتی به اولین قبله گاه مسلمین جهان این روز به نام روز جهانی مسجد نامگذاری شد و مسجد یک سنگر اصلی و محوری درمبارزه با کفر واستکبار جهانی است.

وی افزود: مسجد به مردم جسارت و یاد می دهد اگر کسی درآن سوی مرزها ظلم وستم شد ساکت نماند و کسانی که سکوت می کنند در ظلم و جنایت مستکبرین شریک خواهند بود.

امام جمعه تربت جام تصریح کرد: امروز مسجد مکانی برای مطالبه گر از حقوق مردم است و نباید مسولان نسبت به حقوق مسجد کوتاهی کرده وباعث تضعیف آن شوند.

حجت الاسلام طاهری با اشاره به شهادت مدافعان حرم و به خصوص شهید بی سر محسن حججی خاطرنشان کرد: کسانی که شهدای مدافع حرم را به نقد می کشیدند با شهادت حسین گونه شهید محسن حججی هم سکوت اختیار کردند و به جنایتکاری گروه سلفی داعش که یزدیان زمان هستن پی بردند.

وی ادامه داد: شهید برای آنکه به آرزویش که شهادت بود برسد از همه اقوامش التماس کرد تا دعا کند که او شهید شود و کسانی که اهانت می کنند که برای پول می روند با پخش نماهنگ لحظه خداحافظی و وصیت شهید متوجه شدند که آنان عاشقان شهادت هستند.

امام جمعه با اشاره به پیام سر بریدن شهید حججی عنوان داشت: داعش قصد داشت با بریدن سر سرباز اسلام مردم ایران را بترساند که تیرش به سنگ خورد و ملت با حضور در مراسم شهید در سراسر کشور با اعلام تجدید بیعت با شهیدان و انقلاب و در مبارزه با داعش منسجم تر و استوار تر شدند.

حجت السلام طاهری از نیروهای مسلح و سپاه قدس خواست:  سپاه قدس پاسخی کوبنده تر از گذشته به داعش و گروه های تکفیری بدهد و تا نابودی آنان عقب نشینی نکند و بداند مردم پشت سرآنان ایستاده اند.

وی با اشاره به امنیت کشور بیان داشت: امروز جوانان انقلابی برای حفظ امنیت مرزهای کشور در آن سوی مرزها با دشمن قاطع در حال نبرد هستند و دشمن بداند اگر به خواهد به این سرزمین تجاوز کند گور خودش را کنده و محو می شود.

امام جمعه تربت جام با اشاره به اهمیت آشنایی با فرهنگ شهادت خاطرنشان کرد: امروز کسانی در دفاع از حرم اهل بیت(ع) در سوریه و عراق به شهادت می‌رسند عالبا از نسل جوان بوده و نشان می دهد جوانان ما با الهام از عاشورا و کربلا با فرهنگ شهادت‌طلبی آشنا هستند.

حجت الاسلام طاهری افزود: با اشاره کودتای ۲۸ مرداد گفت: اگر جامعه دچار تفرقه و دو دستگی شود همانند مصدق که از آیت الله کاشانی فاصله گرفت و قیام مردم را به شکست انجامید باعث تسلط دشمن وحذف نیروهای انقلابی شد.

وی ابراز داشت: امروزاستکبار جهانی با تربیت شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی می خواهد در جامعه تفرقه حاکم شود و مردم با هوشیاری مراقب نفوذ آنان باشند.

انتهای پیام/