امروز ۱۹ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار تربت جام » 334 بی سواد تعیین تکلیف نشدند/باسوادان تربت جام 97 در صد است
کد خبر : 28504
تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۳۹۵در ۱:۲۹ ب.ظ

334 بی سواد تعیین تکلیف نشدند/باسوادان تربت جام 97 در صد است

رئيس نهضت سواد آموزي تربت جام گفت:97 درصد افراد 10 تا 40 سال در این شهرستان باسواد می باشد و فقط سه درصد از این رده سنی بی سواد هستند.

غلامحسن ذاکري زاده رئيس نهضت سواد آموزي تربت جام در گفتگو با خبرنگار جام روز گفت: 97 درصد افراد 10 تا 40 سال در این شهرستان باسواد می باشد و فقط سه درصد از این رده سنی بی سواد هستند.

وی افزود: این سه درصد برای ما ناشناخته هستند و در ستاد پشتيباني از نهضت سواد آموزی شهرستان خواسته شد دستگاه کمک کنند تا این افراد احراز هویت شوند.

ذاکری زاده ادامه داد: در مجموعه يک هزار و 776 بي سواد در سال گذشته داشتیم که فقط تعداد 334 نفر شناسايي و تعيين تکليف نشدند.

رئيس نهضت سواد آموزي تربت جام تصریح کرد: با توجه به اينکه در سال پاياني سواد آموزي در این رده سنی قرار داريم و باید در سطح کشور  نهضت سواد آموزي به صفر برسد و سال آينده مسئله سواد آموزي را برای این رده نخواهيم داشت.

وی عنوان کرد: قرار شده است دستگاه هاي اجرايي کمک کند تا افراد باقي مانده شناسايي و تعيين تکليف و به مراکز يادگيري هدايت شوند.

ذاکری زاده بیان داشت: دستگاه اجرايي بنا شده است خدماتي که به مردم ارائه مي دهند را هدفمند کرده تا باعث ترغیب افراد به سواد آموزي شود و تا پايان امسال آمار بی سوادان را به صفر برسد.

انتهای پیام/

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب