رئيس بنياد شهيد وامور ايثارگران تربت جام گفت: تربت جام افتخارات دارد که بيش از يکصد آزاده دفاع مقدس را خود جاي داده است و لازم است براي پيشبرد اهداف انقلاب فرهنگ پايداري، استقامت و آزادگي در جامعه نهادينه شود.

به گزارش جام روز، نصرالله مهدوی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تربت جام در مراسم تجلیل از آزادگان این شهرستان گفت: تربت جام افتخارات دارد که بیش از یکصد آزاده دفاع مقدس را خود جای داده است و لازم است برای پیشبرد اهداف انقلاب فرهنگ پایداری، استقامت و آزادگی در جامعه نهادینه شود.

مهدوی افزود: آزادگان در عهد و پیمانی که با خدا ،شهیدان و ولایت بستند در زندان های رژیم بعثی عراق مردانه استقامت کردند و رشادت و پایداری را به منصه ظهور رسانده و با وجود درد جسمی و روحی همچنان مقاوم ایستاده اند.
وی تصریح کرد: آزادگان امروز فقط در بین خودشان بهترین نیستند بلکه توانسته در عرصه های مختلف جامعه افتخار آفرینی کنند و این نشانه روح بزرگ آزادگان است.

در ادامه امام جمعه تربت جام بیان داشت: آزادگان اسناد زنده و گویای ایثارگری، رشادت ، شهامت و استقامت وجزنیرو های مخلص خدا هستند.

حجت الاسلام طاهری ابراز داشت: استکبار جهانی با تحریم اقتصادی، سیاسی، نظامی و فرهنگی همه جانبه حمله کرده است و برای دفاع از این حریم ها لازم است فرهنگ ایثار آزادگان و رزمندگان پیش از آنکه از دست بروند انتشار یابد.

وی ادامه داد: نباید بگذاریم عده ای جریان ایثارگری را به حاشیه برانند و به حدی برسد که صدام ملعون را تطهیر کنند و امروز همچون دفاع مقدس عرصه جهاد فعال است که آزادگان باید نسبت به این مسائل حساس و در میدان حاضر و اعلام نظر نمایند.

امام جمعه تربت جام خطاب به آزادگان یادآور شد: شما برای انقلاب و اسلام درد های بسیاری متحمل شده اید و نباید میدان را خالی ودر خانه ها بمانید و با ثبت خاطرات خود نسل آینده را با جریان ایثارگری آشنا کنید.

حجت الاسلام طاهری با انتقاد از مسئولان فرهنگی و اجتماعی شهر خاطر نشان کرد: در سالگشت ورود پیروز مندانه آزادگان به میهن اسلامی در سطح شهر خبری نبود و این کم کاری به امام جمعه و همه مسولان بر می گردد و باید این روند اصلاح شود به طوریکه ایام الله ها فراموش نشود.

سپس فرماندار تربت جام گفت: آزادگان سرمایه انسانی و ذخایر انقلابند که نتوانسته ایم به درستی از استفاده کرده و نسبت به آنها کوتاهی شده است.

علی رستمی افزود: متاسفانه در حوزه ایثار و شهادت نتوانسته ایم مصوبات را در میدان عمل اجرا کنیم و دشمنان به دنبال مهار تفکر انقلاب در جهان هستند.

وی تصریح کرد: امروز در کشورهای همسایه ما فجایع انسانی و بشری به دست گروه های تکفیری رخ می دهد تا تفکر انقلاب اسلامی در جهان منعکس نشود.

فرماندار تربت جام تاکید کرد: از کوتاهی دولت در حوزه ایثارگران عذرخواهی کمترین کاری است که می شود انجام داد و ازادگان وایثارگران نیازی به جلسات نمادین ندارند و ما نیازمندیم که در میان آها باشیم تا با فرهنگ ایثارگری بیش از گذشته آشنا شویم.

در پایان مراسم لوح سپاس و هدایا نفیس به آزادگان تقدیم شد.