همزمان با دهه کرامت شب شعر هشت بهشت رضوان در مجتمع فرهنگی و هنری ولایت تربت جام برگزار شد.

به گزارش جام روز، همزمان با دهه کرامت شب گذشته شب شعر هشت بهشت رضوان به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و بنیاد امام رضا علیه السلام با حضور معاون مدیر کل ارشاد و شرکت شاعران کشوری، استانی و محلی در مجتمع فرهنگی و هنری ولایت تربت جام برگزار شد.

در این محفل ادبی معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: امروز دغدغه جدی برای فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی داریم که در ۲۰۰ سال اخیر مورد تهاجم فرهنگ پیگانه غربی قرار گرفته است.

امینی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری افزود: امروز ایران اسلامی که فرهنگش با دو عنصر ایرانی واسلامی آمیخته شده است با برنامه ریزی دشمنان دچار چاش و آسیب قرار گرفته است.

وی با اشاره به راه های مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان تصریح کرد: پرداختن به هویت دینی و ارزشی اسلامی در قالب برنامه متنوع هنری گامی موثر در برابر هجوم رسانه ای استکبار جهانی است.

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی عنوان داشت: دشمن از طریق حضور توریست و ابزار های فرهنگی از قبیل چاپ کتب و نشریات همراه یا ابزار نوین اطلاع رسانی در حال تغییر فرهنگ ایرانی اسلمی می باشدچ

امینی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران دارای معادن غنی فرهنگی و اسلامی می باشد که کمتر به این حوزه پرداختیم و لازم است این معادن در قالب هنر تبدیل به محصول قابل عرضه به جامعه و نسل های جدید که به شدت نیازمند هستند ارائه شود.

وی ادامه داد: هنر از روح انسا نها سرچشمه می گیرد و تاثیر گذاری آن از علم بیشتر است و هنر موثر ترین عامل در انتقال مفاهیم دینی به جامعه می باشد.

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ابراز داشت: در حال حاضر جامعه ما دچار معظلات اجتماعی شده است چاره کار احیای اخلاق ورجوع به معارف اسلامی و این وظیفه هنرمندان است که منابع غنی معارف اسلامی را قالب آثار هنری تبدیل محصول کنند.

در ادامه نعمت الله فیاض رئیس اداره ارشاد اسلامی تربت جام گفت: تعداد ۴۰ اثر از شاعران به دبیرخانه شب شعر هشت بهشت رضوان واصل گردید که تعداد ۱۵ اثر انتخاب و ارائه گردید.

فیاض ادامه داد: شاعران شهرستان تربت جام ۲۵ اثر و از شهرستان باخرز ۱۵ اثر مورد داوری قرار گرفت که ازبین آثار برگزیده هشت شعر برگزیده از تربت جام و سه شعر از باخرز انتخاب شدند که از چهار شاعر استانی دعوت به عمل آمد.

وی افزود: تربت جام با داشتن مفاخر بسیار درعرصه هنر خراسان بزرگ می درخشد که همیشه توانسته گام های موثری در فرهنگ، ادب و هنر بردارد.

رئیس اداره ارشاد اسلامی تربت جام با اشاره به مفاخر جام عنوان داشت: شاعران بزرگ این خطه توانسته اند ارادت خود را به اهل بیت نشان دهند و در عرصه های بین المللی نام جام را پرآوازه کند و چندی پیش مراسم بزرگداشت یکی از مفاخر این شهرستان هاتفی خرگردی که از ارادتمندان به اهل بیت علیه السلام بود برگزار شد.

در پایان مراسم به صاحبان آثار منتخب لوح سپاس و هدایای نفیس تقدیم شد.