نحوه قصاص قاتل آتنا و چند گمانه زنی!

  پرینت
شناسه خبر : 32940 | تاریخ انتشار : ۳۱ تیر ۱۳۹۶ - ۰:۱۰ | 9 بازدید | تعداد دیدگاه : ۱ |
قاتل مدعی بود که به خاطر مشکلات مالی کودک را دزدیدم، زیرا آتنا چند قطعه النگو و گوشواره داشت، این در حالی است که دادستان عمومی و انقلاب استان اردبیل اعلام کردتیم پزشکی آثار آزار و اذیت جنسی را تایید می کند.

 

به گزارش جام روز، نحوه قصاص قاتل آتنا از نظر قاضی‌ بازنشسته دادگاه کیفری استان تهران: برای جرایمی مثل جرم قاتل آتنا در قانون سنگسار هم در نظر گرفته شده، اما این حکم در کشور اجرا نمی‌شود.

نورالله عزیز محمدی با اشاره به اشد مجازاتی که برای قاتل آتنا اصلانی و نحوه قصاص قاتل آتنا در نظر گرفته می‌شود، اظهار کرد: اگر تجاوز منجر به زنا صورت گیرد، فرد متجاوز به اعدام محکوم می‌شود.

به گفته وی حکم تجاوز به عنف هم در قانون اعدام در نظر گرفته شده است.

قاضی بازنشسته درباره حکم در نظر گرفته شده برای قتل توضیح داد: اگر در خصوص پرونده آتنا تنها جرم، قتل اثبات شود، قاتل به قصاص محکوم می‌شود.عزیز محمدی تاکید کرد که اگر فردی که مورد تجاوز قرار می‌گیرد باکره باشد در قانون برای او مهر‌المثل هم در نظر گرفته شده است.

این حقوقدان در پاسخ به این سوال که آیا برای قاتل امکان صدور حکم سنگسار وجود دارد، عنوان کرد: در قانون برای این دست از جرایم حکم سنگسار در نظر گرفته شده اما این حکم در کشور عملا اجرا نمی‌شود و این حکم برای مجرم به اعدام تعدیل می‌شود.

۲۹ خرداد ماه امسال بود که خبر گم شدن آتنا اصلانی دختر ۷ ساله در پارس آباد مغان در استان اردبیل در فضای مجازی منتشر شد و بسیاری از کاربران و هنرمندان با بازنشر این تصاویر سعی در یافتن این کودک داشتند اما بالاخره پس از گذشت ۲۲ روز این ماجرا، جسد آتنا در بشکه‌ای در منزل قاتل در همان حوالی پیدا شد.

قاتل مدعی بود که به خاطر مشکلات مالی کودک را دزدیدم، زیرا آتنا چند قطعه النگو و گوشواره داشت، این در حالی است که دادستان عمومی و انقلاب استان اردبیل اعلام کرد: پس از بررسی‌های انجام یافته سرانجام نتیجه تحقیقات پزشکی قانونی «آتنا اصلانی» مشخص شد و در نهایت تیم پزشکی آثار آزار و اذیت جنسی را تایید کرد.

انتهای پیام /

 

برچسب ها
نوشته های مشابه
راهیان نور یک ثروت برای جامعه است
سال ۱۳۹۸؛ سال «رونق تولید» نام‌گذاری شد
نگاهی به جاذبه های تاریخی تربت جام
ستاد مبارزه با سن گندم و شبکه مراقبت در تربت جام تشکیل شد
دستگیری سارقان احشام در تربت جام
۲۰کارتن خواب درتربت جام جمع آوری وتحت درمان قرارگرفتند
ثبت دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
 • epsilon

  تاریخ : ۳۱ - تیر - ۱۳۹۶

  به نظر مى رسد که چهت خواست عمومى در عمل متقابل به مثل و کرفتن انتقام است یعنى نفى فیزیکى و کشتن قاتل, اما این مساله اى را حل نمى کند و حتى حال مادر و پدر آتنا کوچلو را بهتر هم نمى کند و سم کشتن را در جامعه تقویت مى کند که این خود بسیار مسموم است. در این شایط بهترین راه حل قبل از هر چیز حرکت عمومى در جهت تسلى والدین و همدردى با آنان, وسپس فرستان قاتل به درمانگاه روانى و مراقبت طولانى از او که خود را مخلوط جامعه نکند و پس از آن تحت نظر روانشناسان در محدوده هایى شاید بتوان او را نگهدارى کرد. به هرحال اعدام چنین افرادى تاثیر مخربى در روان جامعه به جاى خواهد
  گذارد که عواقب خوبى نخواهد داشت. این یک اصل ثابت شده روانشناسى است که کشتن قاتل روان جامعه و حتى روان والدین را بیشتر تخریب خواهد کرد.


  پاسخ