امام جمعه تربت جام بیان داشت: مسئولان برای بستن قرارداد های نفتی که می تواند کمک بزرگی به دولت بکند با مجلس هماهنگ باشند و با شفافیت قراردادها مانع فسادهای مالی شوند.

به گزارش جام روز، حجت الاسلام جواد طاهری امام جمعه تربت جام امروز در مصلی الغدیر با دعوت از نمازگران به تقوای الهی با اشاره به اقدامات انجام شده در پارس جنوبی بیان داشت: در این منطقه اقتصادی مهم کشور طرح و فکر های عالی اجرا شده که افتخار آفرین است و مسئولان برای بستن قرارداد های نفتی که می تواند کمک بزرگی به دولت بکند با مجلس هماهنگ باشند و با شفافیت قراردادها مانع فسادهای مالی شوند.

حجت الاسلام طاهری به توقع مردم از مسئولان گفت: مردم در انتخابات به گفتمان اعتدال رای دادند و مدیران کلی که در استان قبل از تعیین وزرای جدید اقدام به تغییرات غیر فنی در شهرستان ها می زنند باعث از بین رفتن آرامش جامعه می شوند و این برای دولتی که می خواهد به شعارهایش عمل کند مناسب نیست.

وی با اشاره اختلاف های سیاسی و سهم خواهی جریان ها از دولت عنوان کرد: امروز دوره شعار های انتخاباتی به پایان رسیده و موقع عمل به وعده ها می باشد و  دولت مراقب باشد که از سمت و سوی اعتدال خارج شود به نفعش نخواهد بود و پشتوانه مردمی را از دست خواهد و مدیر کل ها بدانند با تغییرات در شهرستان برای ابقاء در پست تلاش می کنند بدانند این راه اشتباه است.

امام جمعه تربت جام با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت نماز جمعه تصریح کرد: ثمره فعالیت ها و کارهای فرهنگی در شهر باید در اجتماع نماز جمعه دیده شود و مشخص شود کردم به انقلاب و کشورشان امیدوار هستند.

حجت الاسلام طاهری افزود: نماز جمعه بازوی برای کمک کردن به مسئولان می باشد و عملکرد آنها را بررسی و براساس نیاز کمک می کند و در صورت کم کاری ارشاد انجام می دهد.

وی با اشاره به کارهای فرهنگی خاطر نشان کرد: خلوت بودن نماز جمعه یعنی کم کاری نیروهای انقلابی و آتش به اختیارانی که نتوانسته فضای فرهنگی را تغییر بدهند تا مردم در روز میعاد حاضرباشند.

امام جمعه تربت جام با اشاره به شاخصه های آتش به اختیار عنوان کرد: آتش به اختیار یعنیکاری کنیم که همه گوش به فرمان ولایت باشند و از ایشان حساب ببرند و بیم و امید است که رشد برای جامعه محقق می شود و رضایت ولایت نشان دهند انجام کار درست می باشد.

حجت الاسلام طاهری ادامه داد: آتش به اختیار یعنی این که نگران باشیم که ولایت فقیه شمیشرش در برابر استکبار تیز و زبانش گویا بماند و این حمایت را ما در نمازجمعه انجام می دهیم.

وی با اشاره به کشتن نماز گزاران فلسطینی در مسجد الاقصاء یادآور شد: مسجد محل امنی برای همه باید باشد و اعتراض فلسطینی ها برای کشته شدن در مسجد حق است وما از آنان حمایت می کنیم تا امنیت به تمام مساجد برگردد.

امام جمعه تربت جام ابراز داشت: دشمن می خواهد مسجدها نامن شود تا نماز بر پا نشود و این وحدت و یک دستی در برابر استکبار تشکیل نشود؛ آنان با نمازهای که مردم را برای دفاع از مظلوم و تقابل با ظالم ترقیب نمی کنند کاری ندارند و تشویق هم می کنند.

حجت الاسلام طاهری با اشاره به حمله به روحانی در مترو کرج عنوان داشت: حمله به یک جوان روحانی که نهی از منکر کرده بود نشان داد قانون باید جدی تر برای حمایت از ناهیان منکر اقدام کند تا دیگر شاهد این گونه اتفاقات نباشیم و اگر کوتاهی شود مردم از نهی منکر دست بردارند جامعه به سمت آتش حرکت خواهد کرد.

وی با اشاره آسیب های فضای مجازی گفت: فضای مجازی به طور غیر مستقیم شهوت پرستی را ترویج می کند که باعث خشونت و نا آرامی در جامعه می شود و نباید اینگونه رها باشد.

امام جمعه تربت جام با اشاره حوادث تلخ برای کودکان در چند وقت گذشته عنوان کرد: کشته شدن دختر بچه ای به نام آتنا نشان داد که شهوت پرستی ونداشتن کنترل هوای نفسانی تا چه اندازه خطرناک است که ازدواج به موقع یک راهکار مناسب برای کنترل این مباحث است که متاسفانه برای ازدواج سختگیری هایبی مورد بسیار است.

حجت الاسلام طاهری با اشاره به فرهنگ های غلط برای ازدواج بیان داشت: رسم و رسوم های تا جایی باشد که مانع اصل ازدواج نباشد و در این شرایط اقتصادی سختگیر نباشید برای همه امور و بدانید اگر شرایط اقتصادی از این هم سخت تر شد می خواهید چه کنید؟می شود این امر الهی ترک کرد پس به موقع اقدام کنید قبل از آنکه جوانان دچار شهوت پرستی شوند که آن وقت دیر شده است.