امام جمعه تربت جام گفت: مطالبه گری رسانه ها کمک می کند تا مدیران و مسئولان جامعه با فضای واقعی پیرامون خود آشنا و خدمت رسانی دقیق تر صورت بگیرد و لازم است که مطالبه گری به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود.

به گزارش جام روز، حجت الاسلام جواد طاهری امام جمعه تربت جام ظهر امروز با جمعی از خبرنگاران شهرستان در دفتر کارشان نشست داشتن و با اشاره به وظایف رسانه ها گفت: مطالبه گری رسانه ها کمک می کند تا مدیران و مسئولان جامعه با فضای واقعی پیرامون خود آشنا و خدمت رسانی دقیق تر صورت بگیرد و لازم است که مطالبه گری به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود.

حجت الاسلام طاهری با اشاره به گستردگی فضای رسانه ای ونقش آن یادآور شد: جامع نگاه نکردن به مسائل در رسانه ها باعث فریب مردم می شود و امروز گسترش شبکه ها و رسانه ها باعث شده مردم بتوانند با نگاه دقیق چندین رسانه با واقعیت ها آشنا شوند.

امام جمعه تربت جام ادامه داد: امروز باید با هوشیاری در فضای رسانه ای حضور فعال و چشمگیر داشته باشیم و بدانیم تعداد و فراوانی رسانه باعث شده مردم برای دریافت اطلاعات به چند منبع مورد اعتماد رجوع کنند پس تلاش کنید منبع مورد اعتماد مردم و مسئولین باشید.

حجت الاسلام طاهری با اشاره به قدرت رسانه افزود: رسانه ها نقش اساسی در اطلاع رسانی ایفا می کنند که لازم است برای مطالبه گری عمومی مردم را آموزش دهند که هدف اصلی مطالبه گری کمک به مدیران است.

وی با اشاره به رسالت رسانه ها در گفتن حقایق عنوان کرد: مطالبه کردن حق، راه خودش را دارد و لازم نیست همه مطالب را به فضای عمومی کشانده شود که در این میان با آبروی افراد بازی شود مطالبه گری با مچ گیری متفاوت است.

امام جمعه تربت جام با اشاره به نحوه مطالبه گری ابراز داشت: رسانه ها و کسانی که تربیون دارند با بیان حقوق مردم و وظایف آنان تلاش کنند تا مطالبه گری از همه براساس قانون و وظایف دستگاه تبدیل به یک گفتمان فرهنگ شود.

حجت الاسلام طاهری ادامه داد: مطالبه گری باید برای حل مشکلات و رسیدگی به معضلات مردم و دستگاه ها باشد و نباید طوری رسانه عمل کند که حاشیه ها اصل جلوه کند.

وی تصریح کرد: رسانه ها باید بتوانند مردم را تحلیل کننده مسائل بار بیاورند که این امر مهم بر عهده آنها می باشد که با ارائه تحلیل های درست و دقیق می توانند مردم را آموزش دهند.

امام جمعه تربت جام خاطر نشان کرد: هدف مطالبه گری از مسئولان حرکت کردن آنها به سمت اهداف و احقاق حقوق مردم می باشد تا آنان بداند نقاط ضعف سیستم کجاست.

حجت الاسلام طاهری خطاب به خبرنگاران گفت: اگر رسانه ها ومردم مطالبه گر باشند دیگر جامعه دچار شخص محوری نبوده و برنامه محور می شوند و این امر با بالا بردن سواد رسانه ای مردم محقق می شود و اینگونه رسانه برای آنان جذاب می شود.