امام جمعه اهل سنت تربت جام گفت: دشمن با ایجاد تفرقه میان مسلمانان می خواهد نفوذ کند که همه مسولان موظفند براساس دستور قرآن و رهبری به دنبال ایجاد وحدت باشند.

به گزارش جام روز، مولوی شرف الدین جامی الاحمدی امام جمعه اهل سنت تربت جام امروز در جلسه شورای اداری شهرستان که در سالن شهید نصیری برگزار شد گفت: دشمن با ایجاد تفرقه میان مسلمانان می خواهد نفوذ کند که همه مسولان موظفند براساس دستور قرآن و رهبری به دنبال ایجاد وحدت باشند.

جامی الاحمدی ادامه داد: اولین توطئه دشمن برای نفوذ ایجاد رخنه و تفرقه است که جمهوری اسلامی توانسته باحفظ وحدت بین مسلمین مانع نفوذ دشمن شود.

وی با اشاره با اقدام پیامبراسلام در صدر اسلام عنوان داشت: اولین قدم پیامبر ایجاد وحدت بین دوقبیله بزرگ که سالها طولانی جنگ داشتن بود و دشمن اسلام که یهودیان مدینه بودند با انتشار اختلاف گذشته می خواستند تفرقه ایجاد کند که پیامبراسلام مانع شدند خوب است از تاریخ درس بگیریم و دشمن راشناسیم.

امام جمعه اهل سنت تربت جام با اشاره به فرمایشات حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری یادآور شد: دراین نقطه مرزی همه باید هوشیار، بیدار ، آگاه و دشمن شناس باشند تا خدشعه ای بر وحدت جامعه وارد نشود که تفرقه و پراکندگی مسلمانان باعث می شود دشمن از کوچک ترین روزنه ب تفرقه ایجاد کند و همه باید با برادری و مودت در جهت ارتقاء وحدت تلاش کنیم.

مولوی جامی الاحمدی با اشاره به انتصابات صورت گرفته خاطر نشان کرد: مدیران اجرای باید افراد شایسته باشند و اگر شایسته سالاری مطرح شود شیعه و اهل سنت ندارد و خدمت کردن باید برای همه مردم باشد.

وی با اشاره به مشکلات فضای مجازی عنوان کرد: افراد در گروه های فضای مجازی از خدا بترسند و برعلیه وحدت در شهرستان اقدام نکنند و حفظ و آبروی انسان ها برای همه واجب است و همه بایید حافظ مصالح ملی و خط قرمزها بوده و رعایت کنیم.