دبیر ستاد اقامه نماز استان خراسان رضوی گفت: به دلیل نیاز جامعه و جوانان مومن و انقلابی برای حضور و نیاز داشتن به اموزش که فراموش شده است شعار اجلاسیه سراسری نماز با محوریت نماز و فضای مجازی آذرماه امسال در بندر عباس برگزار می شد تا راهکارها و آموزش های ورود به فضای مجازی ارائه شود.

به گزارش جام روز، امرالله سبحانی نیا دبیر ستاد اقامه نماز استان خراسان رضوی امروز در جلسه ستاد اقامه نماز تربت جام که در محل فرمانداری تشکیل شد با اشاره به شعار امسال اجلاسیه کشوری نماز گفت: به دلیل نیاز جامعه و جوانان مومن و انقلابی برای حضور و نیاز داشتن به اموزش که فراموش شده است شعار اجلاسیه سراسری نماز با محوریت نماز و فضای مجازی آذرماه امسال در بندر عباس برگزار می شد تا راهکارها و آموزش های ورود به فضای مجازی ارائه شود.

سبحانی نیا با اشاره به انتشار خرافات در فضای مجازی عنوان کرد: بیشتر کسانی که در فضای مجازی خرافات را منتشر می کنند بر اثر عدم آگهی می باشد و مدیران تربیتی که مهارت، هنر و علم را دارند نسبت آموزش افراد اقدام موثر انجام دهند.

وی با اشاره دغدغه داشتند جوان مذهبی برای انتشار محتوا دینی در فضای مجازی خاطرنشان کرد: کارشناسان و سربازان فرهنگی دین فضای مجازی را یک فرصت می دانند وبا هنرمندی کاربران مذهبی را آموزش دهند تا بتوانند تاثیر گذار باشند.

دبیر ستاد اقامه نماز استان خراسان رضوی بیان داشت: فضای مجازی در حالی که یک فرصت مناسب برای ترویج عقاید مذهبی است دارای تهدیداتی می باشد که لازم است آموزش ها لازم ارائه شود.

سبحانی نیا با اشاره به کمبود های عرصه های دینی افزود: در مجالس و محافل دینی گفتمان سازی نماز باید ترویج و تبلیغ و نسبت به تقویت و کنترل درونی توجه کنیم که یکی از آسیب ها کم توجهی به مسائل درونی بشر است و نماز می تواند باعث تقویت و قرنطینه درونی باشد.

وی با مشکلات و چالش های مدیریتی در خانواده یادآور شد: امروز کدام خانواده دچار مشکلات بی علاقه بودن فرزندان به فریضه نماز، ترس از حضور جوانان در فضای مجازی و حضور کم رنگ جوانان در مساجد ندارند و تمام دغدغه های دیگر که دارند با گفتمان سازی نماز در مدرسه ها،دانشگاه ها و خانواده ها قابل پیگیری می باشد.

دبیر ستاد اقامه نماز استان خراسان رضوی با اشاره به بهترین عمل بعد از اقامه نماز اعلام داشت: یکی از تعقیبات مهم بعد از اقامه نماز که می تواند به سعادت بشر کمک کند تفکر در امور است.

سبحانی نیا با اشاره به کارکردها عقل از منظر خدانوندخاطرنشان کرد: عقل پیامبر درونی و در اجتهاد دارای اعتیار است و حتی اگر شخصی پیامبری را ندیده و پیامش را نشنیده باشد بر مبنای عقل محاکمه می شود و یکی از بهترین راه تقویت تدبر و تفکر در زندگی نماز است.

وی با اشاره ۲۵ پیام مقام معظم رهبری به اجلاسیه نماز از مسئولان خواست: مدیران با مطالعه این پیام های یک پیشنهاد سازنده در جهت ترویج اقامه نماز ارائه و جایزه بگیرند و سعی شود در اداره ها اذان زنده اجرا شود.