فرماندار تربت جام گفت: دانشگاه ها غايب بزرگ توسعه شهرستان تربت جام هستند که نياز است حضور فعال و چشم گيري داشته باشند.

به گزارش جام روز، علی رستمی فرماندار تربت جام در دومین نشست هم افزایی اساتید دانشگاه ها با مسئولان که به میزبانی مجتمع آموزش عالی کشاورزی و دامپروری این شهرستان برگزار شد گفت: دانشگاه ها غایب بزرگ توسعه تربت جام هستند که نیاز است حضور فعال و چشم گیری داشته باشند.

رستمی افزود: از قابلیت های دانشگاه ها در حوزه پژوهش وتحقیق باید استفاده کنیم ودولت حمایت از اتاق فکر موثر را در دستور کاردارد اما خیلی از اتقاق فکرهای شهرستان سوری تشکیل شده و هیچ خروجی نداشته است.

وی تصریح کرد: دوره دیمی کاری گذشته و امروز دوره کارشناسی می باشد و ایجاد مطالبه گری و حرف در دهان مردم گذاشتن و عوام فریبی هنر نیست که کارها با عقلانیت به ثمر می رسد.

فرماندار تربت جام یاد آور شد: جای افتخار است که در شهرستان اجازه ندادیم کلنگ سیاسی، حزبی و جناحی زده شود و دست همه گروه هارا برای توسعه منطقه می فشاریم.

در ادامه حجت الاسلام جواد طاهری امام جمعه تربت جام با اشاره به اهداف نشست هم افزایی اساتید دانشگاه های شهرستان گفت: استفاده از ظرفیت ها اساتید دانشگاه، کمک به مسئولان اجرایی و برآورده کردن توقعات مردمی از جمله اهداف این نشست ها می باشد.

حجت الاسلام طاهری خاطر نشان کرد: مسئولین گرفتار فضای اداری و ارباب رجوع هستند وباید اتاق فکری فعال با حضور اساتید دانشگاه در کنارشان باشد تا دچار روز مره گی نشوند.

وی ادامه داد: مردم انتظار دارند دانشگاه از مواضع نظام اسلامی به خوبی دفاع کنند و آرمان ها و دیدگاه انقلاب اسلامی همانند روز قدس و مبارزه با استکبار جهانی را تبیین وتشریح کرده تا تمام زوایای آن روشن شود.

امام جمعه تاکید کرد: همگرایی باعث استمرار وتقویت وحدت عملی در شهرستان می شود که از بیرون کسی برای شیعه و اهل سنت این منطقه تصمیم نگیرد و با نگاه جهادی با هم بودن را تجربه و به جامعه ارائه دهیم.

سپس جلیل رحیمی جهان آبادی نماینده تربت جام در مجلس شورای اسلامی گفت: اساس قدرت و توسعه کشور نیروی انسانی متخصص است و باید برای این نیرو عظیم و توانمند برنامه ریزی شود تا دچار سرخوردگی نشود.

رحیمی افزود: شکاف بین اشتغال و فارغ التحصیلان شکاف عظیمی است که نمی توانیم به راحتی آن را بر طرف کنیم ونیاز به صرف اعتبارات گسترده می باشد.

وی عنوان داشت: برای بازسازی زیر ساخت های کشور ۵۰۰ میلیارد دلار اعتبار نیاز است و تنگناهای اجرائی به حدی زیاد می باشد که نمی شود کار کرد و یکی از راه های علاج آن جذب سرمایه گذار خارجی است.