امام جمعه تربت جام گفت: عده ای متحجر و فریب خورده وارد حرم امام خمینی(ره) و خانه ملت می شوند و روزه داران را می کشند؛ مردم و مسئولان بدانند که دشمن هیچگاه از فتنه گری دست برنمی دارد و اعتماد به او اشتباه است.

به گزارش جام روز،حجت الاسلام جواد طاهری امام جمعه تربت جام امروز در مصلی الغدیر با اشاره به حادثه تروریستی توسط عاملان و ملحدان استکبار جهانی و آل سعود گفت: عده ای متحجر و فریب خورده با تفکر خوارج و قرائت آیات الهی و تکبیر گویان وارد حرم امام خمینی(ره) و خانه ملت می شوند و روزه داران را می کشند تا چهره اسلام عزیر را خشن جلوه دهند، مردم و مسئولان بدانند که دشمن هیچگاه از فتنه گری دست برنمی دارد و اعتماد به او اشتباه است.

حجت الاسلام طاهری افزود: از ابتدای انقلاب تا کنون بیش از ۱۷ هزار شهید ترور دادیم که در این حادثه ۱۷شهید تقدیم انقلاب و اسلام شد که اینگونه حوادث هرگز مانع حرکت ملت به سوی آرمان هایش نشده است.

وی ادامه داد: تروریست ها با نام اهل سنت و عضو داعش وارد شدن که آنان نه سنی، نه مسلمان و خبری از اسلام ندارند که با لباس زنانه وارد شدند و این حقارت عاملان را نشان می دهد که چقدر ضعیف و ناتوان هستند.

امام جمعه تربت جام تصریح کرد: به دنبال این حادثه نفرت مردم ایران از آمریکا وآل سعود بیشتر و عزم راسخ مردم در حفظ وحدت و اتحاد افزون شد.

طاهری خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران انتقام سختی را در سوریه و عراق از تروریست ها خواهد گرفت و نخواهد گذاشت خون مردم بی گناه پایمال شود.

وی ابراز داشت: این حادثه تلنگری شد که قدر نیروهای امنیتی و مدافعان حرم را بیشتر بدانیم که مسئولان لازم است به مسائل امنیتی دقت بیشتری داشته باشند.

امام جمعه تربت جام با اشاره به اوضاع منطقه بیان داشت:  اوضاع کشور قطر جهان عرب را به خود مشغول کرده است و آمریکا به دنبال آن است که ثروت های این کشور اسلامی را با ایران هراسی به دست آورد.

حجت الاسلام طاهری یادآور شد: اتحاد جهان عرب خود ساخته، غیر واقعی و شکنده است و هر کشوری که به سمت عربستان وابسته شود روبه سقوط است چرا که آل سعود در حال فروپاشی می باشد.

وی با استفاده از آیات الهی در جهت کمک به محرومان و فقرا در ماه رمضان گفت: کسانی که به قیامت اعتقاد و اطمینان دارند باید به فکر فقرا باشند و این شایسته جامعه اسلامی نیست که نیازمندی گرسنه بخوابد.

امام جمعه تربت جام افزود: فقرا سهمی دارند که در سفره اغنیا است که باید به آنان برگردد و کسی که به نیازمندان کمک کند مالش افزایش پیدا می کند.

طاهری تاکید کرد: روحیه مصرف گرایی و اشراف گری باعث می شود فقرا را فراموش کنیم و مومنان همیشه در معرض امتحان الهی هستند در عین حالی که اموال خود را دوست و احتیاج دارند به نیازمندان کمک می کنند.