فرماندار تربت جام گفت: تخصیص 320 میلیارد ريال اعتبارات برای تکمیل پروژه های عمرانی این شهرستان با اولویت اول اجرای پروژه های عمرانی در مناطق زلزله زده می باشد.

به گزارش جام روز، علی رستمی فرماندار شهرستان تربت جام امروز ظهر در جلسه شورای اداری این شهرستان که در سالن شهید نصیری فرمانداری برگزار شدبا اشاره به وقوع زلزله و عملکرد دستگاه های اجرایی گفت: اولویت اول اجرای پروژه های عمرانی در مناطق زلزله زده می باشد و گاز رسانی به بخش بوژگان تربت جام به اتمام رسیده و ادامه آن به سمت بخش سمیع آباد این شهرستان خواهد بود.

رستمی با اشاره به وضعیت زلزله زدگان افزود: پس از ارزیابی کامل مشخص شد ۹۶ نقطه شهرستان متاثر از زلزله که چهار هزار و ۷۳۵ واحد مسکونی دچار خسارت شدند که از این تعداد ۵۴۰ واحد صد درصد تخریب و دو هزار ۴۶۰ واحد بیش از ۵۰ درصد خسارت دیدند.

وی ادامه داد: برای بازسازی مناطق زلزله زده در فاز اول ۸۰۰ واحد مسکونی سهم این شهرستان شده است که تا کنون ۲۲۵ واحد آوار برداری و ۶۹۱ واحد تشکیل پرونده شده است که ۵۱۹ واحد به بانک ها معرفی و ۵۰ واحد مسکونی عملیات ساختمانی آن در ۱۶ نقطه آغاز شده است.

فرماندار تربت جام از خسارت دیدگان ناشی از زلزله در خواست کرد: خسارت دیدگان برای تکمیل پرونده و ساخت واحد های مسکونی به موقع اقدام که قبل رسیدن فصل سرما در منازل جدید مستقر شوند.

رستمی تاکید کرد: وقوع زلزله درس بزرگی برای مدیریت بحران شهرستان بود که در ۲۴ ساعت اولیه رضایت چندانی از عملکرد دستگاه های اجرایی نداشتیم که بعد از  گذشت ۴۸ ساعت اولیه مدیران بر اوضاع مسلط شدند که این وضعیت برای ستاد بحران نقص بزرگی است.

وی با اعلام اعتبارات عمرانی ماده ۱۸۰ به این شهرستان بیان داشت: از سرفصل تملک دارایی بیش از ۳۲ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل ۱۶۲ پروژه عمرانی اختصاص یافته است که نسبت به سال قبل ۶۹ درصد افزایش دارد و اولین شهرستان استان در جذب منابع ماده ۱۸۰ می باشیم.

فرماندار تربت جام اعلام داشت: از مجموع اعتبارات استانی ۶٫۱ درصد به این شهرستان اختصاص یافته که منهای مشهد و سرخس سهم تربت جام بیشتر از دیگر شهرستان های استان است.

رستمی خاطر نشان کرد: دستگاه های آبفای شهری و روستایی به همراه راهداری و نگهداری به لحاظ جذب اعتبارات و پیشرفت فیزیکی پروژه ها به عنوان دستگاه های برتر شهرستان به استان معرفی شده اند.

وی با اشاره به انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: با کمک امامان جمعه و نخبگان شهر توانستیم فضای عمومی انتخابات شهر و روستا به گونه ای مدیریت کنیم که هیچ چالشی نداشتیم و از شوراها هیچ مطالبه سیاسی نداریم و توصیه های لازم برای اتحاد، همدلی وحفظ شان جایگاه شوراها ارائه شد تا به جایگاه اصلی این نهاد مردمی لطمه نخورد.

فرماندار تربت جام یادآور شد: انتخابات با صبوری و بردباری بدون کوچک ترین خطا در مسائل امنیتی برگزار شد که حتی یک مورد شکایت هم وصول نشد.

رستمی عنوان داشت: مردم در انتخابات شوراها به گونه ای عمل کردند تا چرخ نخبگانی اتفاق بیافتد که به طور میانگین ۵۰ درصد منتخبین شوراهای روستا وشهر افراد جدید هستند.

وی با اشاره به افزایش ۳۰۰درصدی حضور بانوان در شوراها خاطر نشان کرد: در دوره قبل این حوزه انتخابیه تعداد سه زن در شوراهای اسلامی شهر وروستا حضور داشتند که این رقم به ۱۲ نفر افزایش یافته است.

انتهای پیام/