شرکت گسترده مردم تربت جام در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شورای اسلامی شهر وروستا بالاتر از پیش بینی بود.

به گزارش جام روز، همزمان با ۲۹ اردیبهشت مردم فهیم و انقلابی شیعه و اهل سنت تربت جام همچون دیگرهموطنان از نخستین ساعات اولیه جمعه با حضور گسترده و پرشور خود در شعب اخذ رای در محیط امن و فضایی آرام رای خود را به صندوق ها ریخته و یکبار  دیگر مردم سالاری اسلامی عزت و قدرت ملی خود را به نمایش گذاشتند.

فرماندار و رئیس ستاد انتخبات شهرستان تربت جام در گفت و گو با اشاره به حضور پرشور مردم در پای صندوق های رای گفت: حضور پرشور مردم شیعه و اهل سنت در پای صندوق های رای نشان از علاقه مندی آنان به نظام جمهوری اسلامی و استقبال مردم در این شهرستان پرشور و رضایت بخش است.

علی رستمی با اشاره به روی کار آمدن دولت آینده گفت: دولتی که با رای مردم روی کار می آید می تواند به صورت عملیاتی تر و کاربردی تر وارد میدان شوند چون پشتوانه قوی مردم را به دنبال دارد.

امام جمعه شهرستان تربت جام گفت: حضور پرشور مردم در پای صندوق های رای باعث تقویت جمهوریت نظام شده و یکی از بزرگترین معروفات عالم تشکیل حکومت اسلامی است که اسلامیت آن با ولی فقیه تضمین می شود.

حجت الاسلام جواد طاهری افزود: حضور مردم در پای صندوق های رای تاثیرگذارو کار خیر است و همه کسانی که نظام اسلامی را دوست دارند به صحنه آمدند و برگزاری انتخابات یک انقلاب و جشن بزرگ است.

وی ادامه داد: حضور پرشور مردم در پای صندوق های رای باعث یاس و ناامیدی دشمنان و خوشحالی دوستان انقلاب است و هر رای یک آجری است برای دیوار محکم و بلند برای تقویت نظام جمهوری اسلامی است.

امام جمعه اهل سنت تربت جام با تقدیر و تشکر از حضور پرشورمردم در پای صندوق های رای گفت: قشرهای مختلف شیعه و اهخل سنت با مشارکت گسترده خود در پای صندوق های رای اعتماد و علاقه خود را به نظام مقدس جمهوری اسلامی نشان دادند.

مولوی شرف الدین جامی الاحمدی افزود: هر رای باعث آبرو، استقلال، عظمت، هویت ملی و نشانه قدرت و شوکت جمهوری اسلامی و تیری بر چشم دشمنان انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری تصریح کرد: برنده انتخابات نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم شریف ایران هستند.