امام جمعه تربت جام گفت: انتخابات ریاست جمهوری یک انقلاب واقعی است که به دست مردم اتفاق می افتد و مردم صاحب این کشورند و باید از حق خود استفاده کنند.

حجت الاسلام جواد طاهری امام جمعه تربت جام امروز در مصلی الغدیر با دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوایی الهی و تبریک خجسته میلاد با برکت امام زمان (عج) با قدردانی از زحمات سربازان گمنام امام زمان گفت: انتخابات ریاست جمهوری یک انقلاب واقعی است که به دست مردم اتفاق می افتد و مردم صاحب این کشورند و باید از حق خود استفاده کنند.

وی با اشاره به مناظره کاندیدا تصریح کرد: مناظره کاندیدا تا الان در حد انتظار و توقع مردم و رهبری نبود نامزدها در مناظره به مشکلات مردم نپرداختند واز این مسئله گذشتند که لازم است از امکانات موجود در گره گشایی از کار مردم قدم بردارند.

امام جمعه خاطر نشان کرد: وارث نهایی زمین صالحان هستند که با تشکیل حکومت جهانی نشان می دهند که دین از سیاست و حکومت جدا نیست.

حجت الاسلام طاهری با اشاره به بحث تقلب در انتخابات گفت: دشمن به انتخابات ما امید بسته است و این را یک فرصت می داند و خرید فروش خلاف قانون است و فروشنده ،خریدار وکسانی که رای نمی دهند و دیگران را تشویق به رای ندادن می کند متهم هستند.

وی با اشاره به شاخصه های نامزد انتخابات یادآور شد: کسی را انتخاب کنید که قوی، مدیر، مدبر، صبور، متین، اهل مجاهدت، انقلابی و امین باشد و حکومت را برای مردم بخواهد.

امام جمعه تربت جام با اشاره به مطالبات رهبری تاکید کرد: مشارکت کسترده مردم در انتخابات باعث تقویت نظام اسلامی ومردمی ماندن انقلاب، امنیت کشور، دلگرمی مسئولان و ناامیدی مستکبرین وظالمین می شود.

حجت الاسلام طاهری ادامه داد: برگزاری انتخابات سالم ، امانتداری وصیانت از رای مردم توسط مسئولان اجرایی انتخابات، درستگویی و عدم دروغ نامزدها ازدیگر مطالبات رهبری است.

وی بیان داشت: انتخابات در یک فضای آرام برگزار شود و نیروهای امنیتی مراقب باشند دشمن به دنبال ناامنی در انتخابات است تا به هرشکلی امنیت را بگیرد.

امام جمعه ابراز کرد: انتخاب اصلح خروجی انتخابات وتکلیف شرعی است نامزدی صلاحیت بیشتری دارد که می تواند مشکلات مردم را بیشتر حل کند وباعث افزایش اقتدار نظام و مدیریت کشور شود.

حجت الاسلام طاهری با اشاره به آسیب های انتخابات تصریح کرد: نامزدها در سخنرانی ها وعده هایی بدهند که بتوانند عمل کنند و طوری حرف بزنند که مردم ناامید و دلسرد نشوند تا با شور و نشاط در انتخابا ت حضور داشته باشند و از فتنه دشمن جلوگیری کنند.

وی با انتقاد از سخنان نامزدها عنوان داشت: سیاه نمایی نامزدهای انتخابات تضعیف نظام و ناامید کننده است به جایی تخریب رقبا انتقادات سازنده مطرح کنند تا نظام زنده شود.

امام جمعه ادامه داد: دوقطبی کردن جامعه و بالا بردن سطح توقعات مردم کاراشتباهی است که نباید در فتنه ای که دشمن تدارک دیده شرکت کنند و امنیت کشور خط قرمز است که یابد به هر قیمتی حفظ شود.