رئیس کمیته امداد امام خميني (ره) تربت جام گفت: گرفتن زکات یکی از وظایف حکومت اسلامی می باشد و مسئله پرداخت زکات باید در بین اقشار جامعه فرهنگ سازی شود و ما وظیفه داریم زمینه های لازم را برای این امر خطیر آماده نمائیم.

به گزارش جام روز، شیرمحمد شاکربرآبادی رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) و دبیر ستاد احیای زکات شهرستان تربت جام در شورای زکات بخش نیلشهر تربت جام که با حضور بخشدار، امام جمعه اهل تشیع و تسنن، شورای شهر، شرکت زراعی، دهیاران، خیرین، عاملین، موعدیان زکات و ائمه جماعات مساجد در بخشداری بوژگان برگزار شد گفت: گرفتن زکات یکی از وظایف حکومت اسلامی می باشد و مسئله پرداخت زکات باید در بین اقشار جامعه فرهنگ سازی شود و ما وظیفه داریم زمینه های لازم را برای این امر خطیر آماده نمائیم .
شاکربرآبادی با اشاره به مدیریت در نظام اسلامی مبتنی بر سه محوریت نماز، زکات و امربه معروف و نهی از منکر عنوان کرد: نماز نیاز ارتباط انسان با خدا، زکات نیاز ارتباط انسان به انسان و امربه معروف و نهی از منکر موجب صیانت از ارزشهای اسلامی است.
وی با تأکید بر شعار سال ۹۶ توسط مقام معظم رهبری افزود : با توجه به فرموده ایشان ما باید پرداخت زکات که خود جنبه اقتصادی دارد را با کمک دولت و ملت به یک فرهنگ تبدیل کنیم و این میسور نخواهد شد جزء با حرکت جهادی مردم و مسئولین .
در ادامه اکبری بخشدار بوژگان فریضه زکات را معامله با خدا خواند و اظهار داشت: کسانی که به این فریضه الهی توجه ویژه ای می کنند به این معنی است که اسلام، نظام اسلامی و ولایت را پذیرفته اند.
وی با اشاره به همت بالای عاملین و موعدیان زکات با بیان اینکه مردم به روحانیت اعتماد کامل دارند، خطاب به روحانیون، مبلغین و مروجین بیان داشت: گیرنده زکات در حقیقت مأمور خداوند متعال و منتخب ولی زمانش برای دریافت حق الهی است و دهنده زکات نیز با چنین دیدی به آنان می نگرد.
سپس مولوی رمضانی امام جمعه و ریاست شورای زکات بخش بوژگان شهرستان تربت جام با اشاره به کارکردهای زکات در زمینه های مختلف از قبیل تقویت همبستگی عمومی مردم، ایجاد نشاط در مردم، پیشگیری از آسیبهای اجتماعی گفت: در فریضه زکات می توان انقلاب جدیدی را در حوزه اقتصادی و معنوی مردم ایجاد کرد و سطح ارتباط مردم را با حکومت اسلامی افزایش داد و روحانیون، مبلغین و مروجین و اسلام شناسان بیشترین سهم را در ارتقاء این تفکر دارند.
وی یادآور شد: فریضه زکات می تواند انقلاب جدیدی در حوزه اقتصادی و معنوی مردم ایجاد و پل ارتباطی مردم و نظام اسلامی را تقویت کند.
مولوی رمضانی تاکید کرد : با تقویت کردن اصول و مبانی دینی و اسلامی مردم ،می توان پل ارتباطی آنان را با حکومت ولایی و اسلامی مستحکم تر کرد