شاکربرآبادی گفت: با پرداخت بیش از 4 میلیاردريال به دنبال توسعه شغلی مددجویان کمیته امداد با اهداف پایدارسازی طرح‌های اشتغال روستایی، توسعه و رونق بخشی به طرح‌های کشاورزی مددجویان ساکن روستا‌ها و همچنین اسکان خانوار‌ها در روستا و جلوگیری از مهاجرت به شهر‌ها می باشد.

شیرمحمد شاکربرآبادی رئیس کمیته امداد تربت جام در گفتگو با خبرنگار جام روز گفت: در قالب جشن نیکوکاری و در جهت توسعه فرصت های شغلی مددجویان تعداد هفت دستگاه تراکتور و بیش از ۸۰۰ دستگاه بخاری گازی به افراد تحت حمایت کمیته امداد این شهرستان تحویل شد.

شاکربرآبادی افزود: ارزش ریالی اقلام تحویل شده به مدجویان چهار میلیارد و ۲۹۰ میلیون ریال می باشد که سه میلیارد و ۲۹۰ میلیون ریال هزینه خرید تراکتور است که بنا برتوافق این تراکتورها با ده درصد تخفیف در قیمت اصلی و مابقی نیز در قالب تسهیلات قرض الحسنه در اختیار خانوارهای تحت حمایت قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه تراکتورها در سه مدل مختلف و با قیمت های متفاوت توزیع شد اظهار کرد: به طور میانگین ارزش هر دستگاه تراکتوری که به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد واگذار گردید ۴۷۰ میلیون ریال است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان تربت جام تصریح کرد: پایدارسازی طرح‌های اشتغال روستایی، توسعه و رونق بخشی به طرح‌های کشاورزی مددجویان ساکن روستا‌ها و همچنین اسکان خانوار‌ها در روستا و جلوگیری از مهاجرت به شهر‌ها از اهداف اصلی واگذاری تراکتورها می باشد.

شاکربرآبادی خاطر نشان کرد: هدف ذاتی این نهاد توانمند سازی خانواده های تحت پوشش و اجرای طرح های اشتغال مانند واگذاری این تراکتورها می تواند نقش موثری در خود کفایی و استقلال مادی خانواده ها داشته باشد.

انتهای پیام/