مراسم شب شعر اهل بیت با موضوع امام رضا علیه السلام در مجتمع فرهنگی ولایت تربت جام برگزار شد و شاعران شیعه و اهل سنت به شعر خوانی در وصف امام رضا علیه السلام پرداختند.

به نقل از جام روز،  مولوی امان الله برزگر امام جمعه اهل سنت بخش سمیع اباد تربت جام شب گذشته در مراسم شب شعر اهل بیت با موضوع امام رضا علیه السلام با حضور علمای شیعه و اهل سنت، مسولان اجرایی و علاقه مندان به شعر و شاعری که در سالن مجتمع فرهنگی ولایت تربت جام برگزار شد گفت: اهل سنت شاعران ارزنده و ولایتی بسیاری دارد که در وصف اهل بیت اشعار غنی سروده اند که نشان دهند ارادت خواست آنان به فرزندان پیامبر رحمت است.

مولوی برزگر افزود: بسیاری از بیماران اهل سنت برای شفا گرفتن به تشرف روضه منور ثامن الحجج حضرت رضا علیه السلام و وسیله قرار دادن امام رئوف به پیشگاه ایزد منان حاجت خود را می گیرند.

وی ادامه داد: همه ساله در ایام شهادت امام رضا علیه السلام کاروان های پیاده اهل سنت برای زیارت عازم مشهد مقدس می شوند که این عمل بر گرفته از اعتقاد ما به اهل بیت است.

برزگر تاکیدکرد: اگر اهل سنت در نماز بر محمد (ص) وآل پاکش درود و سلام نفرستد نمازشان قبول نیست و نماز ما با ذکر اهل بیت پیامبر کامل می شود.

در ادامه حجت السلام علی پیرنیا امام جمعه موقت تربت جام با قدر دانی از تلاش شاعران آئینی شیعه و اهل سنت با اشاره شعر خوانی در وصف اهل بیت گفت: کسی که شعر را برای عظمت اهل بیت می سرواید خدا به او روح القدس عنایت می کند.

وی افزود: خوشا به حال شعارانی که معرفت به اهل بیت دارند و با سرودن اشعار آئینی در حال تسبیحات هستند.

دبیر همایش شعر اهل بیت تربت جام گفت: تعداد ۳۴ اثر از شاعران آئینی شیعه و اهل سنت به دبیرخانه همایش واصل شد که با رای هیئت داوران ۸ اثر برای قرائت در شب شعر انتخاب شد.

هاشم بهرامی نیا افزود: چهار نفر از شاعران پیشکسوت شیعه و اهل سنت به نام های حسن عبدی ، محمد عبدی، مجید اسدی و حمید رضا سرور عظیمی با کسب رتبه های برتر به کنگره شعر اهل بیت با موضوع امام رضا که ۱۸ اسفند ۹۵ در مشهد برگزار می گردد راه یافتند.

در پایان این محفل ادبی به شاعران آئینی لوح سپاس و هدایای نقدی تقیم شد