فرماندار تربت جام امروز در نسشت خبری با خبرنگاران اصحاب رسانه شهرستان با تبریک ایام الله دهه فجر و با تشریح مسائل اجتماعی، سیاسی، امنیتی، اقتصادی و فرهنگی به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

به گزارش جام روز،علی رستمی فرماندار تربت جام امروز در نسشت خبری با خبرنگاران اصحاب رسانه شهرستان با تبریک ایام الله دهه فجر وبا تشریح مسائل اجتماعی ، سیاسی ، امنیتی ، اقتصادی و فرهنگی به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

خبرنگاران مورد نا مهربانی هستند

رستمی با اشاره به رسالت خبرنگاران گفت: خبرنگاران رسالت سنگین اطلاع رسانی و انعکاس مشکلات مردم را بردوش می کشند و در مواردی هم از ناحیه فرماندار و دیگران مورد نامهربانی قرار می گیرند.

منتقد حضور کمرنگ مسئولان دربرنامه های ملی و مذهبی هستیم

وی با اشاره به حضور کم رنگ مسئولان در مناسبت های ملی ومذهبی گفت: مردم انتظار دارند که مدیران اجرایی در مناسبت های ملی و مذهبی پر رنگ شرکت کنند و قبول داریم  که این نقیصه بر ادارات وارد است اما پاسخگویی به مراجعین موجب می شود که آنان حضور کم رنگ داشته باشند.

در تعطیلات نوروز آب، برق و گازبدهکاران قطع نمی شود

وی با اشاره به قطع آب، برق و گاز مردم درآستانه تعطیلات نوروزی افزود: مدیران دستگاه های خدماتی باید ملاحظه مردم را داشته باشند واز ۲۵ اسفند تا پایان فروردین سال آینده حق قطع انشعابات را ندارند.

اقتصاد مقاومتی با روحیه جهادی محقق می شود

فرماندار در ارتباط مجموعه فعالیت های شهرستان پیرامون اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: در ابتدای سال ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و کارگروه حمایت از سرمایه گذاران تشکیل و ساختار سازمانی آن ایجاد شد ودر چهارماهه اول سال ۱۹ نشست تخصصی با موضوع تولیدی، صنعتی ، خدماتی، اجرایی و نجات صنایع روی دست مانده شهرستان برگزار شد.

وی عنوان کرد: در بحث اقتصاد مقاومتی  می بایست به شکل جهادی عمل کنیم و دنیا برای ما جنگ اقتصادی درست کرده است

رستمی خاطر نشان کرد: از مجموع ۱۲۷ واحد تولیدی که در خواست تسهیلات داشتند ۶۵ واحد نیازهای خود را در سامانه ثبت کردند که ۵۱ طرح مورد تائید قرار گرفت و تا کنون هفت طرح تولیدی موفق به دریافت شش میلیارد و ۵۶۵ میلیون تومان تسهیلات بانکی شدند.

فقر فرهنگی در زیر ساخت ها بیداد می کند

وی با شاره به مسائل فرهنگی و آسیب های اجتماعی ابراز داشت: این شهرستان در حوزه زیر ساخت های فرهنگی فقیر است و آسیب های این حوزه متاثر از فضای عمومی کشور است.

فرماندار تاکید کرد: برای احداث فرهنگ سرا از آستان قدس رضوی به میزان دو هکتار زمین از موقوفات ملک تحویل گرفته شده که در دهه فجر کلنگ زنی و عملیات اجرایی به صورت مشارکتی با شهرداری آغاز می شود.

رستمی ادامه داد: با این پول کمی که در حوزه فرهنگ داریم نمی توانیم کاری برای ادامه عملیات اجرایی هنرکده موسیقی و مجتمع فرهنگی که چندین سال است راکد مانده انجام دهیم.

وی عنوان کرد: اگر بخواهیم این دو پروژه فرهنگی به ثمر برسد نیازمند بیش از چهار میلیارد تومان اعتبار می باشد و پیشنهاد دادیم برای ادامه عملیات ساختمانی به بخش خصوصی واگذار شود.

ستاد شناسایی کارمند دردسر ساز برای مردم و اداره ایجاد شده است

وی با انتقاد از برخورد برخی کارکنان ادارات در سنگ اندازی برای ارباب رجوع گفت: سیستم اداری متاسفانه دچار کمیت زدگی شده است و ملاک ارزیابی هم کمیت قرار گرفته است و در هر اداره شاهد حضور نیروهای هستیم که برای مدیران و ارباب رجوع سنگ اندازی می کنند که مورد شناسایی قرار گرفته است.

فرماندار اضافه کرد: قبل از ورود ما به شهرستان تعداد ۶۷ کارگروه تشکیل می شد که وقت فرماندار و مدیران اجرایی راگرفته بود و اکنون به ۲۸ کار گروه کاهش دادیم که به دبیری مدیران درمحل اداره مربوطه برگزار می شود.

نسبت به ایرانی بودن فاقد شناسنامه و مشکوک تابعین حساس هستیم

وی با اشاره به جمعیت ۲۵ هزارنفری فاقدین شناسنامه ومشکوک تابعیین بیان داشت :روند رسیدگی به این جمعیت برابر قانون در مرحله تحقیقات  بر عهده نیروی انتظامی و اداره اطلاعات  می باشد و در شورای تامین مورد بررسی قرار می گیرد .

وی اضافه کرد :روند رسیدگی به پرونده ها که کار سخت  ،پیچیده و حساسی است تسریح شده و با در نظر گرفتن مصالح کشور  به راحتی به کسی شناسنامه داده نمی شود و نیز بحث تابعیت دلسوزی نیست .

وی ادامه داد: تاکنون دوهزار ۱۴۳پرونده برای ده هزار مشکوک تابعه ، هزار و ۹۹۳ پرونده برای فاقدین شناسنامه در شورای تامین شهرستان تشکیل شده است.

فرماندار عنوان کرد : تا کنون به تعداد هزار ۲۷۸ پرونده مشکوک تابعین رسیدگی و ۸۰ پرونده رای مثبت و ۱۳۴ پرونده رای منفی صادرشده است و۶۴ پرونده هم مورد بررسی مجدد قرار گرفته است .

وی همچنین گفت : تعدا د هزار ۵۳ پرونده هم در دست اقدام می باشد و با تشکیل ۳۰ پرونده جدید هم موافقت شده است.

اشرافیت بر اوضاع امنیتی شهرستان بالا وجرائم در حال کاهش است

رئیس شورای تامین شهرستان با اشاره به وضعیت ده جرم اول حقوقی و کیفری عنوان کرد: موضوع نزاعها دسته جمعی ۸۶درصد و قتل در سال گذشته از نه مورد پنج فقره قتل کاهش یافته است  و به طور کلی در ده جرم شاخص کاهش چشمگیر داشتیم.

۱۱ سال زمان لازم است تا پروژه های نیم تمام پایان یابد

فرماندار با شاره به بهره برداری از ۷۵پروژ ه عمرانی در دهه فجر با اعتباری به مبلغ ۳۰ میلیارد تومان تصریح کرد: با بوجه حال حاضر بیش از ۱۱سال طول می کشد تا پروژه های نیمه تمام به بهره برداری برسد و نیازمند تخصیص بیش از ۳۳۰ میلیارد اعتبار می باشد.

پرونده شهرستان شدن صالح آباد در دولت باز است

علی رستمی  با اشاره به شهرستان شدن بخش صالح آباد  بیان داشت : بخش صالح آباد از شاخص ها عقب است تنها بخشی که در هیئت دولت در سطح کشور مطرح است موضو ع شهرستان شدن صالح آباداست و دو هفته قبل مجددا پرونده تکمیل و به هیئت دولت ارسال شد.

در ایران صندوق رای تصمیم ساز است

وی با اشاره به مسائل سیاسی  کشور گفت:  به برکت نظام اسلامی این امروز مردم سالاری دینی در کشور نهادینه شده است و مردم با همه مشکلاتی که دنیا برای شان درست کرده باور دارند که تصمیم گیرنده هستند و درجمهوری اسلامی ایران صندوق رای کار ساز است

خدمت به مردم اعتماد آفرین است

فرماندار نسبت به صحبت های مطرح شد درباره ایران در جهان گفت: با تکیه به توان بومی و مردمی توانسته ایم قدرت برتر منطقه باشیم و امروز کسی ما را با جنگ نظامی نمی تواند از پای درآورد و در اقتصاد با راهبرد مقام معظم رهبری در حال مقاوم سازی و با خدمت به مردم دنبال بالا بردن اعتماد آنان به نظام اسلامی هستیم.

۲۲ بهمن همه حاضر می شویم تا بگویم بر آن عهد که بستیم هستیم

رستمی با تبریک فرارسیدن یوم الله ۲۲ بهمن تاکید کرد: ۲۲ بهمن روز تجدید با آرمان های نظام، انقلاب و باورهای دینی است از همه مردم ولایت مدار شیعه و اهل سنت تقاضا مندیم مثل همیشه و پرشور تر از گذشته با شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن با آرمان های امام و شهیدان تجدید میثاق و با رهبری معظم انقلاب بیعت مجدد نمایند.

انتهای پیام/