محفل معنوی افتخار کوچه ها، آبروی محله یادبود شهید رمضان پشت زاده(توکلی فر) با حضور امام جمعه، مسئولان اجرایی ، نظامی، انتظامی، خانواده شهدا و ایثارگران، بسیجیان و قشر های مختلف مردم در محل مسجد موسی جعفر تربت جام با شکوه خاصی برگزار شد.

به گزارش جام روز، محفل معنوی افتخار کوچه ها ، آبروی محله  یادبود شهید رمضان پشت زاده(توکلی فر) با حضور امام جمعه، مسئولان اجرایی ، نظامی، انتظامی، خانواده شهدا و ایثارگران، بسیجیان و قشر های مختلف مردم در محل مسجد موسی جعفر تربت جام با شکوه خاصی برگزار شد.

در این محفل معنوی امام جمعه تربت جام با اشاره به سیره عملی شهیدان گفت: روایت گری سیره عملی شهیدان یعنی تفکر ولای کسانی که از جان خود ایثار می کردند و اگر امروز این تفکر در جامعه حاکم شود مشکلات به خوبی حل می شود.

حجت السلام طاهری افزود: شهیدان الگوی خوبی برای مردم و مسئولان هستند که به جای ورود به بازی های سیاسی وجناحی به دنبال خدمت گزاری باشند.

وی اضافه کرد: سیره شهدا یعنی گوش به فرمان فرمانده خود باشیم همان گونه که شهیدان با تبعیت از امام به عنوان فرمانده کل قواتوانستند  بر دشمنان اسلام و انقلاب پیروز شدند.

امام جمعه با اشاره به شهدای مدافع حرم گفت: این شهدا با همه علایق دنیوی و داشتن شغل مناسب و در آمد کافی برای دفاع از اسلام و حریم اهل بیت از جان خود گذشتند و برای انجام این عمل نیازمند به تمرین است و ترس دشمن از نظام اسلامی به لحاظ حضور مردم در صحنه و نیرو های شهادت طلب است.

در ادامه علیرضا توکی فر برادر شهید رمضان پشت زاده به نقل خاطره پرداخت وگفت: با توجه به اینکه اقتصاد مردم روستا ضعیف بود و پول تویی جیبی بچه ها نداشتند اگر سکه ای به دست می آوردند می رفتند از تنها مغازه روستا خرید می کردند بعد از پیروزی انقلاب هنوز با سکه های که متعلق به دوران شاهشناهی بود خرید وفروش انجام می شد و روزی دایی ما سکه ای به برادرم داد و من خوشحال که با او خواهیم رفت به مغازه وخرید خواهیم کرد دیدم رفته سنگی را آورده  وسکه را روی سنگی دیگر گذاشته و آنچنان بر سکه کوبید تا عکس شاه از روی سکه محو شد.

در پایان مراسم تابلوی یادمان شهید توکلی در محل منزل پدرشهید با حضور شرکت کنندگان رو نمایی شد.

انتهای پیام/